mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jesienią ruszy budowa fabryki VW we Wrześni

Jesienią ruszy budowa fabryki VW we Wrześni

Budowa nowej fabryki Volkswagena we Wrześni ma się rozpocząć jesienią tego roku. Zgodnie z założeniami pierwsze samochody mają zjechać z linii produkcyjnej już pod koniec 2016 roku.

Jesienią ruszy budowa fabryki VW we Wrześni
Nowy zakład VW we Wrześni, stanie się obok VW Poznań drugim ośrodkiem produkcyjnym marki Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce. Od 10 lat w Poznaniu produkowany miejski samochód dostawczy VW Caddy.

- Niezależnie czy Caddy, Transporter T5, czy w przyszłości Crafter z Wrześni – samochody użytkowe „wyprodukowane przez Volkswagena w Polsce” to historia sukcesu, którą będziemy kontynuować wraz z decyzją o budowie naszego nowego Zakładu – powiedział Jens Ocksen, dotychczasowy Członek Zarządu Marki Volkswagen Samochody Użytkowe ds. Produkcji i Logistyki, który będzie odpowiedzialny za realizację projektu Crafter.

Przedstawiciele koncernu podkreślają, że przy produkcji Caddy w Polsce zdobyli ogromne doświadczenie. Dzięki temu zakład we Wrześni pod każdym względem ma korzystać z bliskości zakładu w Poznaniu.  Zdaniem władz koncernu Września oferuje optymalne warunki ramowe z punktu widzenia gospodarki, infrastruktury i rynku pracy.

Wraz z budową nowego zakładu powstanie co najmniej 2.300 nowych miejsc pracy. Przyszły teren Zakładu obejmuje 220 ha, a w jego skład wchodzić będą dział produkcji karoserii, lakiernia oraz dział montażu. Początek budowy planowany jest pod koniec 2014 r. Produkcja rozpocząć ma się w czwartym kwartale 2016 r.

Podobne wiadomości:

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Używane: VW Passat czy Ford Mondeo?

auto motor i sport 0000-00-00

W testach i porównaniach nowych aut pojawiają się u nas kilka razy w roku.
Ford Mondeo kontra VW Passat, tym razem na ringu aut używanych.

Komentuj:

~obserwator 2014-05-03

lepiej zarabiać 1600zł niż siedzieć w domu i płakać że nie ma pracy

~pompelino2008 2014-04-06

Ludzie to kolejny dowod na to jak nie cenia nas na calym swiecie.Szukaja jeleni do pracy za 1600zlWszystkie stanowiska kierownicze sa juz obsadzone.Takze zycze wam wszystkiego naj .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.