mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jesienią ruszy produkcja AAM

Jesienią ruszy produkcja AAM

Amerykański producent podzespołów samochodowych American Axle Manufacturing zainwestuje około 50 mln USD w Stanowicach pod Oławą (teren wałbrzyskiej SSE). Juz na wiosnę będą powstawać nowe hale na terenie byłego lotniska a jesienia rozpocznie się produkcja. Firma zamierza zatrudnić co najmniej 250 osób.

Na początku roku Rada Ministrów wydała rozporządzenie rozszerzajace granice Wałbrzyskiej SSE.  PO ostatnecznych negocjaach z inwestorem wałbrzyski "Invest Park" wydał zezwolenie American Axle Manufacturing (AAM), producentowi układów napędowych i zawieszenia samochodów. Będzie to pierwsza placówka motoryzacyjnego giganta w Polsce.

AAM to producent systemów napędowych i podwozi ciężarówek, autobusów, samochodów wyścigowych i osobowych. Swoje komponenty dostarcza dla światowych koncernów samochodowych m.in. GM, Ford, DaimlerChrysler, Nissan, Ssangyong czy Harley Davidson. AAM posiada fabryki w Michigan, Nowym Jorku i Ohio oraz biura lub zakłady w Brazylii, Chinach, Anglii i Szkocji, Niemczech, Indiach, Japonii, Meksyku oraz Korei Południowej. Koncern ma ponad 37% udziału w amerykańskim rynku systemów napędowych i podwozi oraz około 13% na rynku światowym. Jest notowany na NYSE. W 2004 r. miał 3,6 mld USD sprzedaży i 466 mln USD zysku EBITDA.

Przeczytaj także:

Amerykanie lądują pod Oławą (2005-12-30)

Nowe inwestycje Gates Polska (2006-04-21)

Rozwój inwestycji WABCO (2005-12-20)

Kirchhoff - inwestycje, inwestycje (2005-10-18)


Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

~thor 2006-09-27

proszę o adres strony w celu rekrutacji w firmie AAM która ma być w Stanowicach pod Oławą.thetus1@interia.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando