mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jest decyzja w sprawie Audi Q3

Jest decyzja w sprawie Audi Q3

Bossowie koncernu z Ingolstadt podjęli już konkretne decyzje w sprawie przyszłości swojego kolejnego SUV-a. Audi Q3 wytwarzane będzie w hiszpańskich zakładach Seata w Martorell, zaś start produkcji nastąpi w 2011 roku.

Jest decyzja w sprawie Audi Q3
Wybór fabryki Seata oczywiście nie powinien być żadnym zaskoczeniem. Obie marki należą bowiem do grupy Volkswagena. Inwestycje związane z przygotowaniem do produkcji modelu Q3 wyniosą niemiecki koncern ok. 300 mln euro. Wstępne szacunki zakładają roczną sprzedaż na poziomie 80 tys. egzemplarzy tego małego SUV-a.

Audi Q3 będzie trzecim modelem z dość szeroko rozumianego segmentu SUV, obok większych Q7 (produkcja w Bratysławie) i Q5 (produkcja w Ingolstadt). W tym przypadku będziemy mieli jednak do czynienia z autem, które swoją sylwetką przypominać będzie bardziej samochody o nadwoziu typu coupe, i które będzie mieć co najwyżej niektóre cechy typowe dla SUV-ów - większy prześwit czy podwyższona pozycja za kierownicą. I oczywiście, Audi Q3 nie będzie przeznaczone do przemieszczania się po bezdrożach, a po utwardzonej nawierzchni.

Jak na razie za wcześnie też, by mówić o jakichkolwiek szczegółach technicznych nowego Audi. Z całą pewnością znajdziemy w Q3 większość najnowszych rozwiązań, jakie już dziś można spotkać w innych modelach niemieckiego koncernu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi Q3
Audi Q3
Cena podstawowa już od: 120 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi Q3 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi Q3

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny

Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny

Aktualności 2018-05-15

Toyota iQ3 - bardziej sprawna

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.