mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jest już AutoMapa 4

Jest już AutoMapa 4

Najnowsza, czwarta już generacja jednego z najbardziej popularnych na naszym rynku systemów nawigacji - AutoMapy - trafia właśnie do sprzedaży.

Jest już AutoMapa 4

Dzięki nowemu, bardziej intuicyjnemu menu, nawigacja z AutoMapą 4.0 stała się prostsza. Jednocześnie pojawiło się wiele nowych opcji, pozwalających lepiej dostosować AutoMapę do potrzeb użytkownika. Nowa baza posiada aż 140 tys. punktów POI (Punktów Użyteczności Publicznej). Dzięki zapamiętywaniu ostatnio wybranych miejsc na mapie, korzystanie z programu stało się także znacznie szybsze. Nowe algorytmy szybciej wyznaczają trasę i dokonują rekalkulacji w drodze. Pojawił się też widok 3D, który ułatwia śledzenie trasy naśladując naturalną perspektywę.

AutoMapa 4 zawiera kompletną sieć polskich dróg. To najdokładniejsza dostępna na rynku mapa Polski, która potrafi znaleźć drogę nie tylko do każdego miasta, ale też do każdej ze 102 tys. miejscowości. Ponadto w bazie jest aż 1,6 mln dokładnych adresów, dzięki czemu możliwe jest dojechanie aż pod same drzwi. AutoMapa pozwala także ominąć, o ile istnieje taka możliwość, wszelkie utrudnienia drogowe (korki, remonty drogowe).

AutoMapa współpracuje teraz z jeszcze szerszą gamą komputerów mobilnych i odbiorników GPS. Dzięki niezależnym ustawieniom potrafi się dopasować do funkcjonowania innych aplikacji, takich jak telefon, czy odtwarzacz multimedialny.

„Mimo tak silnej rozbudowy funkcjonalnej AutoMapa w wersji 4 działa znacznie szybciej i wymaga przy tym mniej pamięci niż poprzednie wersje. I to pomimo rozszerzenia nawigacji z Polski na całą Europę.” – twierdzi Witold Fedorowicz, prezes firmy Geosystems Polska. – „Ekipie programistów firmy Aqurat, z którą wspólnie tworzymy AutoMapę, prace nad wersją 4 zajęły ponad dwa i pół roku ale efekt jest wart czekania.”

Czytaj serwis specjalny - Wszystko o nawigacji

Komentuj:

~maxam 2007-06-12

Wiesz ale nie kazdy lubi miec dodatkowy "przedmiot" na desce czy na szybie... Niektorzy wola miec zintegrowane wszystko i ladnie wkomponowane w deske rozdzielcza... A jezeli kogos stac to dlaczego od razu maja byc losiami??

~DWB 2007-06-12

Jesli sa jeszcze ludzie ktorzy kupuja samochod z nawigacja fabryczna to musza byc naprawde łosiami (1000 w stosunku do 10000)... a w wiekszosci przypadkow nie ma mapy Polski. Przelejcie lepiej te pieniadze na jakis dom dziecka czy inny dobry cel

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.