mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jest już pierwszy Note

Jest już pierwszy Note

W poniedziałek z taśmy montażowej w fabryce Nissana w Sunderland zjechał pierwszy egzemplarz modelu Nissan Note. Auto to, bliźniacze z Renault Modusem, na polskim rynku pojawi się w marcu.

Jest już pierwszy Note

Pierwszym egzemplarzem nowego na europejskim rynku Nissana jest 1,6-litrowa wersja SVE z kierownicą po prawej stronie, przeznaczona dla brytyjskiego klienta. Wprowadzenie do produkcji w Sunderland nowego modelu pociągnęło za sobą koszty w wysokosci 125 mln funtów, zwiększając łączne nakłady Nissana na brytyjską fabrykę do 2,1 miliarda funtów. Rozpoczęcie produkcji spowodowało także konieczność zwiększenia zatrudnienia z obecnych 800 osób o dalsze 200.

Wiceprezes fabryki, Trevor Mann, upatruje w nowym modelu sporą szansę na znaczny wzrost sprzedaży Nissana w Europie. "Planujemy roczną sprzedaż w wysokości ponad 90 tys. egzemplarzy. Jest to dla nas niezwykle ważny model, którym będziemy starać się odnieść sukces na niezwykle konkurencyjnym rynku europejskim." Około 80% produkcji trafiać będzie do pozostałych krajów europejskich, 20% pozostanie na Wyspach Brytyjskich. Pełna zdolność produkcyjna ma zostać uzyskana po ok. 3 tygodniach.

Nissan Note będzie piątym modelem produkowanym w Sunderland. Wytwarzany będzie na tej samej linii montażowej co Almera oraz Primera. Z drugiej będą zjeżdżać Micra oraz wprowadzona we wrześniu Micra C+C.

Zobacz więcej zdjęć modelu Nissan Note

Nissan Note należy do segmentu minivanów, jest o 35 cm dłuższy od Micry. Został zaprojektowany w taki sposób, by zaspokoić potrzeby młodych rodzin, ma m.in. przesuwaną tylną kanapę, składane siedzenie pasażera. Oferowany będzie z trzema silnikami - benzynowymi 1,4 (także wytwarzanym w Sunderland) i 1,6 oraz wysokoprężnym 1,5 dCi (od Renault). Dostępne będą trzy poziomy wyposażenia, a także manulana lub automatyczna skrzynia biegów. Nie znane są jeszcze ceny oraz wyposażenie tego modelu na polskim rynku. W Wlk. Brytanii bazowa wersja kosztować będzie niecałe 10 tys. funtów.


Czytaj także:
Nissan na Renault (2005-08-12)

Japoński odpowiednik Modusa (2005-01-24)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan Note Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan Note

Podobne wiadomości:

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny hot-hatch

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny...

Aktualności 2017-10-04

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.