mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jest nowy rekordzista Nurburgringu

Jest nowy rekordzista Nurburgringu

Północna pętla legendarnego już toru wyścigowego Nurburgring, popularnie zwana też "zielonym piekłem", od lat przyciąga entuzjastów mocnych wrażeń za kierownicą. Nie gardzą nią także i producenci, dla których stała się wymagającym obiektem, gdzie zaocznie mogą się zmierzyć o miano najszybszego.

Jest nowy rekordzista Nurburgringu
W ubiegłym tygodniu z tym torem zmierzył się Pagani Zonda R i jak się okazało z rewelacyjnym skutkiem. Liczącą nieco ponad 20 kilometrów Nordschleife Pagani pokonało w 6 minut i 47 sekund. To więcej aż o 11 sekund niż rekordowe osiągnięcie ustanowione w kwietniu przez Ferrari 599XX. Prawie jak nokaut!

Pagani Zonda R miała jednak wszelkie podstawy ku temu, by stać się nową królową Nurburgringu. To ważące zaledwie 1.070 kg auto dysponuje 12-cylindrowym silnikiem Mercedesa, który z sześciu litrów pojemności generuje 750 koni mechanicznych mocy, a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 710 Nm. Jak podaje producent do setki Zonda R przyspiesza w 2,7 sekundy, a maksymalnie jest w stanie pojechać grubo ponad 350 km/h. I jak się okazuje, również kręte odcinki "Północnej Pętli" nie stanowią dla niego zbyt dużego wyzwania.

Z pewnością spory wpływ na tak rewelacyjny wynik miało również zmniejszenie o 200 kg masy auta, dzięki zastosowaniu tytanowo-węglowego zawieszenia, w porównaniu do seryjnej Zondy R, obniżenie środka ciężkości oraz ulepszenie właściwości aerodynamicznych.

Podobne wiadomości:

Pagani Huarya BC - testy na Nurburgringu

Pagani Huarya BC - testy na Nurburgringu

Samochody luksusowe 2016-09-22

Pagani Huayra - niedługo debiut wersji roadster

Pagani Huayra - niedługo debiut wersji...

Aktualności 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport