mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jest nowy zakład Brembo, będą dalsze inwestycje

Jest nowy zakład Brembo, będą dalsze inwestycje

W Dąbrowie Górniczej otwarto odlewnię tarcz hamulcowych firmy Brembo. Budowa nowego zakładu wyniosła 45 mln euro Polska ma dla Brembo strategiczne znaczenie - tutejsze zakłady koncernu są na drugim miejscu pod względem wartości inwestycji i ilości zatrudnionych osób. W 2006 roku koncern planuje zainwestować kolejne 20 mln eur.

Jest nowy zakład Brembo, będą dalsze inwestycje

Budowa wartej 45 mln eur odlewni trwała niespełna rok. Według prezesa grupy Brembo, Alberto Bombassei, zakład w Dąbrowie Górniczej pod względem zastosowanych technologii jest najnowocześniejszym tego typu w Europie. Podkreślił, że budowa odlewni trwała niespełna rok. "Uznajemy nasze zakłady w Częstochowie i Dąbrowie Górniczej za filary strategii rozwoju przyjętej przez grupę Brembo na najbliższe lata" dodał. Wytwarzać będzie odlewy żeliwne do tarcz hamulcowych do samochodów osobowych i ciężarowych. Fabrykę wyposażono w urządzenia do nowoczesnej produkcji i obróbki metali. Zainstalowano m.in. cztery piece indukcyjne z częstotliwością sieciową, o pojemności 16 ton każdy. Ich zdolność produkcyjna wynosi 24 t/h. Dzięki temu, łączna zdolność produkcyjna koncernu Brembo w Europie i Ameryce Północnej wzrośnie prawie dwukrotnie, z 90 do 160 tys. ton.

Poza nowoczesnym wyposażeniem, niewątpliwą zaletą zakładu jest także jego usytuowanie w centrum Europy. Po uzyskaniu homologacji dla wszystkich produktów, wśród firm zaopatrywanych przez zakład w Dąbrowie Górniczej znajdą się  m.in. Audi, Daimler Chrysler, Fiat, Land Rover, PSA, Volvo, Iveco i Cargo Bull.

Włochy są siódmym co do wielkości inwestorem zagranicznym w Polsce, a firma Brembo S.A. wiodącym wśród włoskich inwestorów w naszym kraju.

Brembo działa w Polsce od ponad 10 lat. Jest światowym liderem w projektowaniu, udoskonalaniu i produkcji tarcz hamulcowych. Działa w ponad 70 krajach, ma 14 fabryk na trzech kontynentach. Jest dostawcą wysokiej jakości systemów hamulcowych dla większości marek samochodów osobowych i ciężarowych oraz motocykli na świecie. Jego klientami są m.in. największe koncerny motoryzacyjne np. BMW, Porsche, Fiat, Mercedes, Renault, Land Rover, Volvo, Audi i Ferrari. Koncern jest także niekwestionowanym liderem na rynku wyścigów samochodowych. Tarcze Brembo montowane są m.in. w bolidach wyścigowych Formuły 1.

Przeczytaj także:

Włoski biznes na Śląsku (2005-11-22)

Silniki - polska specjalność (2006-01-24)

Eaton Truck Components w biegu (2006-01-19)

Kirchhoff - inwestycje, inwestycje (2005-10-18)


Podobne wiadomości:

Silniki - polska specjalność

Silniki - polska specjalność

Aktualności 2006-01-24

Kirchhoff - inwestycje, inwestycje

Kirchhoff - inwestycje, inwestycje

Aktualności 2005-10-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando