mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jest stabilnie, ale grozi nam słaby złoty

Jest stabilnie, ale grozi nam słaby złoty

Utrzymujący się stosunkowo niski kurs złotówki może okazać się prawdziwą zmorą dla polskich kierowców w niedalekiej przyszłości. Na razie jednak ceny paliw utrzymuje się na niezmienionym poziomie.

Jest stabilnie, ale grozi nam słaby złoty
Ceny paliw w Polsce tuż po Bożym Ciele i długim weekendzie pozostają na poziomie praktycznie takim samym jak jeszcze kilka dni temu. Niepokoi niestety, w kontekście cen, utrzymująca się słabość polskiej waluty - przelicznik dla polskich firm z międzynarodowych notowań, dolarowych, staje się coraz bardziej niekorzystny.
 
Firma doradcza e-petrol.pl, prowadząca regularne notowania cen paliw na stacjach w Polsce, w tym tygodniu odnotowała poziomy minimalnie niższe niż w zeszłym. Benzyna "95" kosztuje przeciętnie 4,67 zł/l, czyli o 2 gr. mniej niż tydzień temu. Olej napędowy potaniał też o 2 gr., do ceny 4,39 zł/l. Autogaz jest tańszy o grosz w porównaniu z ostatnim notowaniem - kosztuje przeciętnie 2,12 zł/l.
 
Najtaniej obecnie, w stosunku do reszty kraju, można kupić benzynę w woj. podlaskim, zaś najwyższe ceny obowiązują w opolskim. W przypadku oleju napędowego najtańszym regionem Polski jest Wielkopolska, a najdroższym - woj. zachodniopomorskie. Autogaz najniżej oferują stacje w województwach podlaskim i świętokrzyskim, najdrożej - w opolskim.
 
Na międzynarodowych rynkach naftowych cena baryłki ropy utrzymuje się od kilku dni na względnie stałym poziomie (w Londynie - nieco ponad 70 USD). Jest to więc cały czas wyraźnie niżej niż jeszcze miesiąc czy dwa temu. Jednocześnie jednak na wartości traci względem dolara amerykańskiego polska złotówka. W dolarach rozliczane są ceny międzynarodowe, stanowiące wyznacznik trendów i tendencji, również dla polskich firm. Przelicznik złotówkowy stał się w ostatnim czasie niekorzystny dla kupujących paliwa w Polsce. Liczący na tańsze tankowanie muszą trzymać kciuki za umocnienie się naszego pieniądza, natomiast jego dalsze słabnięcie może oznaczać rachunki ponownie wyższe.
Tematy w artykule: paliwa ceny paliw

Podobne wiadomości:

Rekord pokonany i... na razie wystarczy

auto motor i sport 0000-00-00

Paliwa – idą w górę

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.