mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jest taniej!

Jest taniej!

Mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Ceny paliw nie tylko nie przekroczyły bariery 5 złotych za litr, ale dość wyraźnie od tej granicy się oddaliły. W skali całego kraju znacząco spadły ceny zwłaszcza benzyny 98.

Jest taniej!
Według cotygodniowego badania cen paliw na stacjach w Polsce, prowadzonego przez firmę doradczą e-petrol.pl, za benzynę 95 zapłacić należy obecnie 4,82 zł/l. To trzy grosze taniej niż przed tygodniem. Benzyna 98, kosztująca dotychczas powyżej 5 zł – przed tygodniem 5,10, dziś zaskoczyła wszystkich poziomem bliskim 4,99 zł/l.

Cena oleju napędowego wynosi 4,64 – to dwugroszowa obniżka. Autogaz był przed tygodniem droższy o 1 grosz. Najtańszym z województw było podlaskie dla benzyny 95 (4,69 zł/l) oraz śląskie dla oleju napędowego (4,52 zł/l). Kierowcy z opolskiego i świętokrzyskiego zmuszeni byli płacić za benzynę 95 najwięcej (odpowiednio 4,88 i 4,89 zł/l).

Szansa na utrwalenie się w nieco dłuższej perspektywie czasu tego trendu jest spora, bowiem PKN Orlen zapowiedział właśnie, że obniży ceny paliw na wszystkich swoich stacjach w Polsce. Jak tłumaczą w największym polskim koncernie paliwowym, podwyżki cen wcale nie muszą się przełożyć na większe zyski. Wprawdzie inne firmy działające na rynku paliw w naszym kraju nie zapowiedziały podobnych działań, jednak obniżki u największego gracza na rynku być może wymuszą podobne ruchy u konkurencji.

Zmiany na światowych rynkach – związane z sytuacją w Egipcie i przełamaniem 100 dolarów za baryłkę ropy – mogą niewątpliwie w perspektywie jeżeli nie najbliższych dni, to pewnie tygodni spowodować zwyżkę w cennikach nie tylko w hurcie, ale i przy dystrybutorach. Eksperci rynkowi jednak uspokajają. Póki co, ceny winny utrzymać się na stabilnym poziomie, a sytuacja kierowców powinna być stosunkowo dobra.

Podobne wiadomości:

Sprawdzono jakość paliwa w 2015 roku - wyniki kontroli

Sprawdzono jakość paliwa w 2015 roku - wyniki...

Aktualności 2016-04-13

Ceny paliw - olej goni benzynę

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.