Jest zima!

Spadł śnieg. Dzieci się cieszą, zaś kierowcy muszą się zmierzyć z bardzo trudnymi warunkami drogowymi. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie na południu kraju, gdzie większość dróg jest albo pokryta śniegiem, albo stosunkowo śliska.

Jest zima!

Kierowcy powinni zachować, według danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, szczególną ostrożność w województwach: dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i lubelskim. Również w większych miastach w tych województwach, mimo że na drogi wyjechały pługi i piaskarki, na ulicach zalega śnieg albo warstwa błota pośniegowego.

Na szczęście odsetek kierowców, którzy nie zdążyli z wymianą opon na zimowe, jest dość niski, dlatego też jak na razie nie ma sygnałów o dużej licznie stłuczek czy wypadków. Problemy mają jedynie kierowcy TIR-ów z większymi wzniesieniami, szczególnie tam, gdzie śnieg dodatkowo jest nawiewany z okolicznych pól.

Według synoptyków obfite opady śniegu i niewielki mróz będą się utrzymywać przez następnych kilka dni i obejmą swym zasięgiem terytorium całego kraju. Miejscami (Polska południowo-wschodnia) będzie jednak dość ciepło i tam można spodziewać się opadów deszczu lub deszczu ze śniegiem. Na drogach może pojawić się też gołoledź.

Apelujemy zatem do kierowców o ostrożną jazdę. Lepiej przybyć do celu podróży o kilka minut za późno, niż narobić sobie kłopotów na skutek zbyt brawurowej jazdy.

Czytaj także MotoEkspert - Auto zimą

Komentuj:

~Artur 2007-01-25

Do Raka Oni nie znają możliwości samochodu. Krew mnie zalewa, bo po śniegu daje się normalnie jeździć. Korki robią się przez paralitów, którzy nie mają pojęcia o tym czym jeżdża! A już szczyt, to informacje prasowe o "żniwach śniegu". 12 osób nie żyje! Podejrzewam, że 3 dzi temu zginęło więcej ludzi na drogach pomimo braku śniegu! Banda panikarzy! Jest zima - jest śnieg!

~a.l. 2007-01-25

Najlepsze jest to ze to tiry przewaznie blokuja drogi, dzis rano na a4 wyprzedziły mnie moze 4 samochody osobowe i ok 20 tirów....szok!!!! ci koesie są chorzy szklanka na całej szerokości drogi, a oni walą po 80 - 100km/h. Tragedia

~rak 2007-01-25

marjan pe ma racje, ludzie jezdza jak ostatnie balwany albo i duzo jeszcze gorzej jak tylko spadnie snieg, jaby wszyscy mieli letnie czy uniwersalne opony, rozumiem ze trzeba ostroznie, ale nie 20 km/h jakby nie znali wogole mozliwosci auta

~almac 2007-01-25

ania napisała; "a A4 do wrocławia rano stało" Ale z której strony stało A4? jadąc do Wrocławia od granicy z Niemacami czy od Krakowa? A może tu i tu? Przydałaby się dokładniejsza informacja.....

~marjan pe 2007-01-24

kufa, SZLAK MNIE TRAFIA, przez ta niechciana zime same korki na ulicach, a niektorzy ludzie jezdza jak ostatnie (nie powiem co) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.