mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jeszcze więcej Mustangów

Jeszcze więcej Mustangów

Duży popyt zmusił koncern Ford do zwiększenia produkcji modelu Mustang w 2005 roku do poziomu 192 tys. egzemplarzy - o ponad 70% lub 80 tys. sztuk więcej niż przed rokiem.

Jeszcze więcej Mustangów

Jednocześnie amerykańska firma zwiększyła prognozy sprzedaży modelu. Jeśli aktualny popyt utrzyma się na podobnym poziomie, to roczna sprzedaż na amerykańskim rynku powinna wynieść 160-165 tys. egzemplarzy.

Ten zwiększony popyt to zasługa wprowadzonej na jesieni ubiegłego roku najnowszej wersji Forda Mustang. W stosunku do poprzednika pierwsze miesiące przyniosły dwukrotnie większą sprzedaż.

Zwiększona sprzedaż przełożyła się również na większy, bo aż 44-procentowy, udział w amerykańskim rynku w segmencie małych sportowych coupe, takich jak Pontiac GTO, Nissan 350Z, Chrysler Sebring czy Hyundai Tiburon.

Ford Mustang po raz pierwszy pojawił się w sprzedaży przed 41 laty, w kwietniu 1964 roku. Od tego czasu auto trafiło do ponad 8 mln klientów, a milionowy egzemplarz został sprzedany już w marcu 1966 roku. W momencie debiutu rynkowego, władze Forda planowały uzyskanie w pierwszym roku sprzedaż na poziomie 100 tys. egzemplarzy. Jednak już w pierwszym dniu dealerzy Forda zebrali ok. 22 tys. zamówień, a do końca roku sprzedano 618.812 sztuk Forda Mustang.

Komentuj:

~Y 2006-12-03

co to za model na zdienciu ?? (chyba nie GT)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.