mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jeszcze więcej imprez sportowych

Jeszcze więcej imprez sportowych

Sezon urlopowy trwa. Może warto w czasie wypoczynku wybrać się na jedną z wielu imprez sportów motorowych organizowaną przez Polski Związek Motorowy.

 Biuro i baza zawodów zlokalizowana będzie w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Krakowianka” w Krakowie, a start i meta rajdu na Campingu „Krakowianka”. Zawodnicy będą mieli do przejechania dwa okrążenia po 17 km każde. W każdym okrążeniu znajduje się 15 sekcji obserwowanych, na przejechanie każdej z nich zawodnicy mają maksymalnie 1,5 minuty. Start pierwszego zawodnika nastąpi w niedzielę (17 sierpnia) o godzinie 9.00, a o 16.30 przewidziano zakończenie zawodów i rozdanie nagród.
Zawodnicy startujący w Pucharze PZM zmierzą się w 12. Rajdzie Bałtyku organizowanego przez Automobilklub Morski. Jeden z nielicznych w Polsce szutrowych rajdów przyciągnął wielu kierowców z Mistrzostw Polski – swój start zapowiedział między innymi Leszek Kuzaj, Tomasz Kuchar i Piotr Maciejewski (wszyscy w Mitsubishi). Lancerem Evo VII wypożyczonym od Leszka Kuzaja wystartuje też Maciej Oleksowicz ścigający się na co dzień VW Polo.
Kibice sportów motocyklowych wypoczywający lub mieszkający w okolicach Krosna będą mogli obejrzeć IV Bieszczadzki Rajd Enduro, który rozegra się na pięknej trasie w okolicach Iwonicza. A już w piątek 15 sierpnia na torze w Bydgoszczy będą walczyć najlepsi polscy żużlowcy w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski.
Kibice zawodów kartingowych zapewne wybiorą się do Lublina, gdzie odbędzie się VI runda Kartingowych Mistrzostw Polski grupy A.
Nasz eksportowy kierowca wyścigowy Robert Kubica wystartuje w kolejnej rundzie Mistrzostw Formuły 3 na niemieckim torze Nurburgring, zaś w Holandii polskie barwy będzie reprezentował Krzysztof Groblewski, który swoim VW Polo zmierzy się z europejską czołówką Mistrzostw Europy w Rallycrossie.
Automobilklub Bydgoski zaprasza na Ogólnopolski Zlot Caravaningu, który odbędzie się w dniach 14/17.08.2003 roku w Kreglu k/Koronowa. Podczas zlotu będą przeprowadzone na zlecenie Głównej Komisji Sportów Popularnych i Turystyki: III zawody Mistrzostw Polski w jeździe samochodem z przyczepą oraz II zawody ogólnopolskiego konkursu caravaningowego 2003

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!