mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jeszcze większe centrum Skody

Jeszcze większe centrum Skody

W ubiegłym tygodniu w Mladej Boleslav nastąpiło uroczyste otwarcie powiększonego centrum logistycznego z częściami zamiennymi oraz akcesoriami Skody.

Jeszcze większe centrum Skody

Stale rosnące zapotrzebowanie na części zamienne oraz inne wyposażenie do aut koncernu Volkswagen na czeskim oraz europejskim rynku wymusiło powiększenie tego największego w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej centrum logistycznego (Skoda Auto Parts Center). Z rozbudową centrum liczono się już w momencie jego budowy w 1999 r., dlatego też nie było problemów z przystosowaniem go do większej liczby części, jaka będzie teraz składowana w jednym miejscu.

Centrum zostało powiększone o 13 tys. m2 powierzchni magazynowej (z 37 do 50 tys. m2). Dodatkowo zatrudnionych zostanie tam 100 osób. Obecnie w Skoda Auto Parts Center znajduje się blisko 70 tys. części do samochodów wszystkich marek koncernu Volkswagen. Ok. połowę z nich stanowią części zamienne oraz akcesoria do modeli Skody. Wg szacunków firmy na drogach różnych krajów jeździ obecnie 4,3 mln aut czeskiej marki.

Obecne przepisy każą, aby każdy producent posiadał w swojej ofercie części zamienne do produkowanych przez siebie aut, aż do 5 lat po zakończeniu ich seryjnej produkcji. Skoda wydłużyła ten okres do 10 lat w przypadku wyposażenia oraz do 15 w przypadku części zamiennych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.