mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jetta z nowymi silnikami

Jetta z nowymi silnikami

Na rynku niemieckim już dostępne. Mowa o dwóch nowych wersjach silnikowych z jednostką benzynową o pojemności 1,4 oraz o dwulitrowym dieslu z piezotechnologią, a wszystko to w modelu Volkswagen Jetta.

Jetta z nowymi silnikami

Po dobrym przyjęciu rynkowym przed rokiem najnowszej generacji tego auta, Volkswagen zamierza jeszcze bardziej uatrakcyjnić model Jetta. Służyć ma temu nowa rodzina silników benzynowych TSI, wywodząca się z technologii FSI, która została podwójnie doładowana poprzez dodanie dwóch turbosprężarek (jedna działa przy małych prędkościach, druga włącza się przy większych).
 
Choć pojemność silnika TSI wynosi tylko 1,4 litra, to jednak jego moc jest porównywalna nawet do jednostek dwulitrowych i większych. Słabsza wersja tego silnika osiąga moc 140 KM, zaś mocniejsza 170 KM. Bardzo dobre przy tym jest zużycie paliwa osiągane przez Jettę wyposażoną w taki silnik - wynosi ono odpowiednio 7,1 oraz 7,3 l/100 km.
 
Zobacz galerię zdjęć VW Jetta
 
Poszerzona została także gama silników wysokoprężnych o wersję dwulitrowej jednostki TDI wyposażoną w piezowtryskiwarki. Dzięki tej nowatorskiej technologii kontrolowany jest wtrysk paliwa, a tym samym zużycie paliwa, a także zwiększona została moc. 170 KM oraz 350 Nm sprawiają, iż jest to najmocniejsza czterocylindrowa jednostka TDI w ofercie Volkswagena.
 
Niemiecki koncern zwiększa także ofertę jednostek z automatycznymi przekładniami. Oba silniki 1,6, dwulitrowy FSI dostępne są z sześciostopniową skrzynią tiptronic, a mocniejszy TSI, dwulitrowy T-FSI oraz silniki TDI mogą zostać połączone z bezstopniową przekładnią DSG.
 
Czytaj także:


Jetta w końcu w Polsce (2005-10-07)

 
Zobacz więcej o modelu Volkswagen Jetta

 
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Jetta
Volkswagen Jetta
Cena podstawowa już od: 72 290 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Komentuj:

~darek 2007-01-14

ja biore a cotam 1,6 fsi z 2006 w promci na kredyt to fajne auto.

~asdar 2006-07-12

a kiedy u nas? nigdy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.