mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jeździmy z uszkodzonymi szybami

Jeździmy z uszkodzonymi szybami

Jak pokazują przeprowadzone badania, spory odsetek polskich kierowców nie dba o stan szyb w swoim aucie. Wyniki pokazały, że 26% kierowców jeździ z uszkodzonymi szybami, a 13% w ogóle nie zwraca uwagi na ich stan. Jednocześnie 94% respondentów zgadza się, że kondycja szyby ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze.

Jeździmy z uszkodzonymi szybami
Najnowsze badanie Millward Brown SMG/KRC oraz sieci serwisowej NordGlass pokazuje, że zdajemy sobie sprawę z tego, że dobra widoczność  zapewnia bezpieczeństwo jazdy. Niestety uzyskane dane pokazują też, że blisko 1/3 kierowców porusza się po drogach z uszkodzoną szybą. Ignorowanie pęknięcia to nie tylko potencjalne ograniczanie widoczności w czasie podróży. To również narażanie się na nieprzyjemne spotkanie z policją.

- Jeśli kierowca auta w polu widzenia widzi uszkodzenie na szybie, która ogranicza widoczność, musi liczyć się z mandatem, a nawet zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego w przypadku kontroli drogowej – tłumaczy mł. insp. dr Dariusz Podleś z Głównej Komendy Policji. – Policjanci w takiej sytuacji mają obowiązek wypisać mandat do kwoty 250 zł.

Powodem dla którego kierowcy nie kwapią się z podróżą do warsztatu może być fałszywe przeświadczenie o cenach usług w serwisach i ilości czasu potrzebnego do naprawy. Prawda jest taka, że trwa to krótko oraz kosztuje bardzo mało.

- Niewiele osób wie, że naprawa szyby, a nawet jej wymiana jest naprawdę szybka - mówi Artur Więckowski z NordGlass. Naprawa zajmuje  ok. 30 minut, a wymiana szyby około półtorej godziny. Wystarczy zadzwonić na infolinię Nordglass i umówić się na wygodny dla siebie termin.


Obecnie technika pozwala skutecznie naprawiać drobne odpryski zanim powiększą się one do rozmiarów, przy których będzie konieczna wymiana. Aby szyba kwalifikowała się do naprawy, uszkodzenie powinno być mniejsze niż pięciozłotowa moneta (czyli 24 mm) i znajdować się minimum 10 cm od najbliższej krawędzi. Koszt takiej naprawy nie obciąży zbytnio naszej kieszeni i wynosi jedynie 140 zł. Należy też dodać, że naprawa małego pęknięcia może nas uchronić przed większym wydatkiem, który wiąże się z wymianą całej szyby. Odpryski i pęknięcia mają tendencję do szybkiego rozprzestrzeniania się po całej powierzchni.

Podobne wiadomości:

Innowacyjna szyba w Volkswagenie

Innowacyjna szyba w Volkswagenie

Technika 2017-01-31

NSG Group wśród świętokrzyskich gigantów

NSG Group wśród świętokrzyskich gigantów

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

~andrzejq 2015-12-17

jeśli chodzi o szyby samochodowe to ja korzystałem z usług jurpol, bo pękła mi szyba od strony pasażere, i jestem raczej zadowolony :)

~kania 2014-05-21

Świetny serwis i fachowcy znający się na rzeczy. Po doświadczeniach z różnymi "specjalistami" nie będę się zastanawiać kolejnym razem dokąd pojechać. W NordGlass usługi i obsługa są na najwyższym poziomie,w dodatku ceny mają naprawdę w porządku.

~tech 2013-02-28

U mnie polerowali tylną szybę, która zebrała szlifowanie od wycieraczki. zrobili to rewelacyjnie. Szyba się świeci gładziutka jak wstawiona na nowo a wyglądało to dramatycznie!

Hq-Aero-Dynamic_p 2013-02-27

Wiadomo,że za oryginalną szybę robiona w ASO zapłacimy o wiele więcej niż w przypadku nieoryginalnej,w zwykłym warsztacie. Tak czy inaczej najważniejsze jest to,aby była wykonana po prostu solidnie.

~gerwazy 2013-02-27

Racja marcin303. W NordGlass są fachowcy i zrobią Ci szybę jak trzeba. Szybko i solidnie. Bo większość "garażowych fachowców" nie zna się na dobrej robocie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.