mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jinjue: Globalny składak

Jinjue: Globalny składak

Chiński producent aut - China Brilliance - wypuścił już swój pierwszy produkt z nowej fabryki w Zhonghua. Auto o nazwie Jinjue podczas budowy w znacznej mierze oparte zostało na technologii BMW.

Jinjue: Globalny składak

Jinjue to drugi samochód osobowy jaki widnieje na chińskim rynku pod szyldem koncernu China Brilliance. Nazwa Jinjue w języku chińskim ma dwa znaczenia: „Triumfujący koń” lub “Zwycięskie złoto”. Co ciekawe ten sportowy sedan jest niemalże globalnym produktem. Sylwetkę Jinjue zaprojektowało włoskie studio Pininfarina, zaś w kwestii technicznej Chińczycy opierali się na doświadczeniu niemieckiego BMW.

Inną ciekawostką Jinjue jest fakt, że auto bazuje na płycie podłogowej koreańskiego Hyundaia Grandeur, który niedawno trafił na rynek europejski, a do Polski ma zawitać w połowie 2006 roku. Model Jinjue w ofercie dostępny jest z czterema wersjami silnikowymi w przedziale pojemnościowym od 1600 – 2000 ccm. Jednostki te dostarcza natomiast japońska firma Shenyang-Mitsubishi.

China Brilliance ma nadzieję, że dzięki nowemu modelowi zwiększy swoją roczną sprzedaż z 17 500 (rok 2005) do 30 000 sztuk aut w roku obecnym. Jak na razie najlepiej w Chinach sprzedają się auta o nadwoziu sedan i właśnie w tym segmencie chiński producent upatruje swoją szansę na odniesienie sukcesu.

Czytaj także:

Citroen C Triomphe: Chiński sedan 2006-02-21

Landwind i kolejna nowość 2006-02-20

Coraz więcej aut z Chin 2006-02-13

Chery z Kaliningradu 2006-02-01

Tematy w artykule: China Brilliance Jinjue

Podobne wiadomości:

Eksport aut z Chin większy o 60%

Eksport aut z Chin większy o 60%

Aktualności 2007-11-12

Top: Najgorsze chińskie podróbki aut

Top: Najgorsze chińskie podróbki aut

Aktualności 2014-12-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.