mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jochen Hahn zwycięzcą Europejskich Mistrzostw Wyścigów Pojazdów Ciężarowych

Jochen Hahn zwycięzcą Europejskich Mistrzostw Wyścigów Pojazdów Ciężarowych

Goodyear gratuluje Jochenowi Hahnowi z zespołu Castrol Team Hahn Racing, który za kierownicą MAN-a wywalczył tytuł Mistrza w Europejskich Mistrzostwach Wyścigów Pojazdów Ciężarowych FIA 2012. Ostatnia, jedenasta runda mistrzostw odbyła się na torze Le Mans w miniony weekend (13-14 października br.)

Jochen Hahn zwycięzcą Europejskich Mistrzostw Wyścigów Pojazdów Ciężarowych
„Gratuluję Jochenowi Hahnowi zwycięstwa w Europejskich Mistrzostwach Wyścigów Pojazdów Ciężarowych FIA 2012, a zespołowi MKR Technology mistrzowskiego tytułu w kategorii zespołowej dzięki doskonale przygotowanym pojazdom Renault.

Za nami bardzo ekscytujący sezon i wielki pojedynek między Jochenem Hahnem a Antonio Albacete, którzy ścigali się swoimi MAN-ami do ostatniej prostej. Obaj zawodnicy startowali na oponach Goodyear Truck Race, zaprojektowanych specjalnie pod kątem zmiennych warunków panujących na europejskich torach. Przez cały sezon wysoka sprawność tych opon pozwalała kierowcom jeździć na granicy możliwości, niezależnie od pogody i warunków na torze” – powiedział Boris Stevanovic, Dyrektor marketingu opon do pojazdów ciężarowych Goodyear Dunlop w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Wszystkie zespoły startujące w jedenastu wyścigach w Europie były wyposażane w opony Goodyear Truck Racing dzięki współpracy Goodyeara z TRO (Truck Racing Organisation) – organizatorem serii Europejskich Mistrzostw w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych FIA. TRO dostarczało opony w imieniu Goodyeara, montując niekiedy podczas jednego weekendu nawet 300 sztuk opon Goodyear Truck Racing.

Opony Goodyear Truck Racing posiadają certyfikat FIA (Federation Internationale de l’Automobile) i produkowane są na bazie tego samego karkasu, co Goodyear Regional RHS 315/70R22.5. Karkas zoptymalizowano pod kątem lepszych osiągów – zmniejszono podatność na przegrzewanie i zwiększono sztywność boczną. Bieżnik wykonany ze specjalnej mieszanki wyróżnia się rzeźbą i poprawia przyczepność.
Opona spełnia standardy jakościowe przyjęte dla całej palety opon Goodyeara oraz wymogi europejskiej normy ECE R54. Dobre zachowanie opon Goodyear Truck Racing na pojazdach o masie 5,5 tony przy prędkościach sięgających nawet 160 km/h świadczy o wyjątkowej trwałości zastosowanej przez Goodyeara osnowy.

Wszystkie opony Goodyear Racing Tires wyposażono w technologię identyfikacji radiowej (RFID), która od ubiegłego roku jest wymagana, zgodnie z przepisami FIA dotyczącymi wyścigów pojazdów ciężarowych. Technologia polega na wbudowaniu w oponę mikrochipa, który zawiera szczegółowe informacje o parametrach danej opony. Pomaga to sędziom monitorować wykorzystanie opon na każdym etapie mistrzostw.

Podobne wiadomości:

Opony Goodyeara z nową krzemionką

Opony Goodyeara z nową krzemionką

Technika 2015-05-07

Opona Goodyear dla aut autonomicznych

Opona Goodyear dla aut autonomicznych

Technika 2016-03-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.