mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Johnson Controls inwestuje

Johnson Controls inwestuje

W Siemianowicach Śląskich zainwestuje amerykański koncern motoryzacyjny Johnson Controls. W fabryce, której koszt oceniany jest na 35 milionów euro, powstanie docelowo 900 miejsc pracy.

Johnson Controls inwestuje

Już w maju przyszłego roku pracę w zakładzie amerykańskiego inwestora rozpocznie 200 osób z co najmniej zawodowym wykształceniem. Korzystając z funduszy unijnych, siemianowicki urząd pracy zajmie się szkoleniem bezrobotnych - przyszłych pracowników fabryki. Docelowo Johnson Controls planuje zatrudnić nawet 900 osób, co jest znakomitą wiadomością dla Siemianowic, w których panuje bardzo wysokie bezrobocie (wg danych z 31 lipca stopa bezrobocia wynosiła 26,6%). "Perspektywa stworzenia tylu nowych miejsc pracy, jest dla nas bardzo ważna. Dlatego władze miejskie postanowiły dodatkowo wesprzeć inwestora, rozpoczynając budowę skrzyżowania z wjazdem na teren KSSE o wartości co najmniej 1 mln zł", poinformował Dariusz Bochenek, zastępca prezydenta Siemianowic Śląskich ds. gospodarczych.

Firma Johnson Controls została założona przez Warrena Johnsona w 1885 roku. Stanowi obecnie korporację o wielomiliardowych obrotach. Jest światowym liderem w produkcji elementów dla przemysłu motoryzacyjnego oraz systemów automatyki budynków. Siedziba koncernu mieści się w Milwaukee, Wisconsin w USA. Johnson Controls, jako firma o zasięgu globalnym, posiada kilkaset oddziałów na całym świecie. Liczba pracowników całej korporacji w 2004 roku przekroczyła 120 000 osób.

 


Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech