Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Johnson Controls inwestuje

Johnson Controls inwestuje

W Siemianowicach Śląskich zainwestuje amerykański koncern motoryzacyjny Johnson Controls. W fabryce, której koszt oceniany jest na 35 milionów euro, powstanie docelowo 900 miejsc pracy.

Johnson Controls inwestuje

Już w maju przyszłego roku pracę w zakładzie amerykańskiego inwestora rozpocznie 200 osób z co najmniej zawodowym wykształceniem. Korzystając z funduszy unijnych, siemianowicki urząd pracy zajmie się szkoleniem bezrobotnych - przyszłych pracowników fabryki. Docelowo Johnson Controls planuje zatrudnić nawet 900 osób, co jest znakomitą wiadomością dla Siemianowic, w których panuje bardzo wysokie bezrobocie (wg danych z 31 lipca stopa bezrobocia wynosiła 26,6%). "Perspektywa stworzenia tylu nowych miejsc pracy, jest dla nas bardzo ważna. Dlatego władze miejskie postanowiły dodatkowo wesprzeć inwestora, rozpoczynając budowę skrzyżowania z wjazdem na teren KSSE o wartości co najmniej 1 mln zł", poinformował Dariusz Bochenek, zastępca prezydenta Siemianowic Śląskich ds. gospodarczych.

Firma Johnson Controls została założona przez Warrena Johnsona w 1885 roku. Stanowi obecnie korporację o wielomiliardowych obrotach. Jest światowym liderem w produkcji elementów dla przemysłu motoryzacyjnego oraz systemów automatyki budynków. Siedziba koncernu mieści się w Milwaukee, Wisconsin w USA. Johnson Controls, jako firma o zasięgu globalnym, posiada kilkaset oddziałów na całym świecie. Liczba pracowników całej korporacji w 2004 roku przekroczyła 120 000 osób.

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą utrudnienia

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda RX-9 w 2020 roku
Mazda RX-9 w 2020 roku
Dobra wiadomość dla fanów japońskiej motoryzacji oczekujących na Mazdę RX-9. Samochód pojawi się na rynku, ale zanim wjedzie na drogi minie jeszcze trochę czasu. Wstępna data premiery dopiero za cztery lata.