mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Johnson Controls inwestuje

Johnson Controls inwestuje

W Siemianowicach Śląskich zainwestuje amerykański koncern motoryzacyjny Johnson Controls. W fabryce, której koszt oceniany jest na 35 milionów euro, powstanie docelowo 900 miejsc pracy.

Johnson Controls inwestuje

Już w maju przyszłego roku pracę w zakładzie amerykańskiego inwestora rozpocznie 200 osób z co najmniej zawodowym wykształceniem. Korzystając z funduszy unijnych, siemianowicki urząd pracy zajmie się szkoleniem bezrobotnych - przyszłych pracowników fabryki. Docelowo Johnson Controls planuje zatrudnić nawet 900 osób, co jest znakomitą wiadomością dla Siemianowic, w których panuje bardzo wysokie bezrobocie (wg danych z 31 lipca stopa bezrobocia wynosiła 26,6%). "Perspektywa stworzenia tylu nowych miejsc pracy, jest dla nas bardzo ważna. Dlatego władze miejskie postanowiły dodatkowo wesprzeć inwestora, rozpoczynając budowę skrzyżowania z wjazdem na teren KSSE o wartości co najmniej 1 mln zł", poinformował Dariusz Bochenek, zastępca prezydenta Siemianowic Śląskich ds. gospodarczych.

Firma Johnson Controls została założona przez Warrena Johnsona w 1885 roku. Stanowi obecnie korporację o wielomiliardowych obrotach. Jest światowym liderem w produkcji elementów dla przemysłu motoryzacyjnego oraz systemów automatyki budynków. Siedziba koncernu mieści się w Milwaukee, Wisconsin w USA. Johnson Controls, jako firma o zasięgu globalnym, posiada kilkaset oddziałów na całym świecie. Liczba pracowników całej korporacji w 2004 roku przekroczyła 120 000 osób.

 


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.