mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Johnson Controls wybrał Słowację

Johnson Controls wybrał Słowację

Słowacja w tej chwili jest niekwestionowanym liderem w naszym regionie Europy pod względem wielkości inwestycji w branży motoryzacyjnej.

Polska także próbuje przyciągnąć ewentualnych inwestorów i, co może dziwić, czyni to z niezłym skutkiem. Wprawdzie nasz kraj nie ma w ostatnim czasie tak spektakularnych inwestycji jak chociażby budowa fabryki samochodów marki Kia, jednak sporo firm z branży okołomotoryzacyjnej, wytwarzającej komponenty do produkcji aut, wybrało właśnie Polskę jako miejsce swoich inwestycji. Są to często małe zakłady produkcyjne, które zatrudniają kilkadziesiąt osób, a wartość inwestycji nie przekracza kilku milionów euro.

Teraz jednak o kolejnym sukcesie w tym temacie naszych południowych sąsiadów. Na południu Słowacji powstanie pod koniec 2006 roku fabryka Johnson Controls Inc., w której wytwarzane będą obicia do siedzeń samochodowych, poinformował słowacki minister ds. gospodarki. Amerykański producent zainwestuje 20 mln euro w budowę od podstaw fabryki w miejscowości Lucenec, ok. 240 km na wschód od Bratysławy. W momencie uruchomienia produkcji, w 2007 roku, zatrudnienie znajdzie w niej 340 osób.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo zastrzega nazwę S50
Volvo zastrzega nazwę S50
Szwedzka marka nie zwalnia tempa. Jeszcze  w tym roku poznamy nowego crossovera XC40, a tymczasem Volvo myśli już o kolejnym modelu i zastrzega nazwę S50. Czyżby szykowała się wersja coupe modelu S40?
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech