mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Joint-venture Pirelli i Continental

Joint-venture Pirelli i Continental

Na przełomie października i listopada zakończono działania mające na celu powołanie do życia spółki joint venture, zawiązanej przez Pirelli (80% udziałów) i Continental (20% udziałów).

Spółka, będzie zajmować się produkcją kordów stalowych na terenie Rumunii. Kordy stalowe są używane przez producentów opon jako podstawowy materiał wzmacniający opony radialne.

Pierwszym posunięciem spółki funkcjonującej pod nazwą Cord Romania Srl. będzie budowa i uruchomienie nowej fabryki w miejscowości Slatina, co umożliwi bezpośrednią obsługę dynamicznie rozwijających się rynków Europy Wschodniej, a także Polski.

Przewiduje się, że dzięki zainwestowaniu co najmniej 40 milionów euro w ciągu najbliższych trzech lat, nowa firma szybko osiągnie fazę pełnego rozwoju, produkując  30 tysięcy ton kordów stalowych w ciągu roku przy zatrudnieniu 350 osób. W wyniku powyższych działań Cord Romania będzie w stanie pokryć wzrastające w regionie zapotrzebowanie na ten ważny komponent opon. W chwili obecnej popyt przewyższa podaż prawie dwukrotnie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.