mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jubileusz zakładów NedCar w Holandii

Jubileusz zakładów NedCar w Holandii

4 miliony samochodów zostało wyprodukowanych w ciągu 35 lat w fabryce w Born

W sercu Europy, w holenderskiej prowincji Limburgia, w pobliżu granicy z Niemcami i Belgią leżą zakłady NedCar, w których produkowane są dobrze znane na polskim rynku samochody Mitsubishi Carisma i Space Star. Fabryka w Born powstała 35 lat temu, a do dzisiaj z jej linii produkcyjnych zjechały już 4 miliony samochodów.

Uroczystego otwarcia zakładów dokonała 27 czerwca 1968 roku holenderska królowa Juliana. Fabrykę wybudowano z myślą o rozwijaniu rodzimej produkcji samochodów osobowych DAF. W sierpniu 1991 roku zakłady przejęła powołana w tym celu firma joint venture o nazwie NedCar (od Netherlands Car B.V.), której udziałowcami obok państwa holenderskiego zostało Mitsubishi Motors Corporation oraz Volvo Car Corporation. Od lutego 1999 roku udziałowcami w proporcji 50/50 były w firmie NedCar Mitsubishi i Volvo, a od 30 marca 2001 roku jedynym właścicielem posiadającym 100 akcji jest Mitsubishi Motors.

Nowoczesne zakłady w Born, którymi kieruje Gunter Butschek są przykładem wszechstronności oraz elastyczności w procesie produkcji samochodów. Powstają tutaj nie tylko Mitsubishi Carisma oraz Space Star, ale także Volvo V40 i S40. Firma może się również pochwalić 22-procentowym wzrostem produkcji w ostatnich czterech latach przy jednoczesnym obniżeniu o 9 procent kosztów materiałowych.

Tymczasem przed zakładami w Born stoi kolejne wielkie wyzwanie. NedCar przygotowuje się do produkcji nowego samochodu kompaktowego (NCC) Mitsubishi oraz Smarta.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.