mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jubileuszowa Klasa A

Jubileuszowa Klasa A

Mercedes zamierza uczcić specjalną wersją jubileusz związany z modelem Klasy A. Właśnie w tym roku przypada dziesiąta rocznica wprowadzenia niemieckiego kompaktu na rynek. Mercedes Klasy A "Edition 10" będzie się różnić bogatszym wyposażeniem oraz atrakcyjną ceną.

Jubileuszowa Klasa A

Jesienią 1997 roku na rynku europejskim pojawił się nowy model Mercedesa. Nie był to jednak tradycyjny sedan jak to miało miejsce dotychczas z większością modeli spod znaku trójramiennej gwiazdy. Auto charakteryzowała przestronność wnętrza, dobre właściwości jezdne oraz bezpieczna konstrukcja.

Po 10 latach bytu na europejskich rynkach oraz wprowadzeniu do sprzedaży drugiej generacji tego modelu, auto można dość często spotkać na drogach. Aby oznaczyć tą specjalną okazję Mercedes postanowił przygotować specjalną, limitowaną wersję modelu, która będzie tańsza w stosunku do normalnych modeli przy takim samym wyposażeniu o 30 procent. Oprócz rabatu cenowego, auto będzie się odznaczać modyfikacjami zarówno z zewnątrz jak i z wnętrza. Nowa wersja jest w standardzie wyposażona w szesnastocalowe felgi z lekkich stopów, a perforowana atrapa chłodnicy została pomalowana srebrnym matem.

Wnętrze samochodu jest bardzo dobrze doświetlone za pomocą szklanego dachu ze specjalnymi żaluzjami. Otwiera się son dużo szerzej niż w innych samochodach tego segmentu. W środku auta znajdziemy wiele elementów wykonanych z polerowanego aluminium, które ładnie kontrastują z czarną skórą ARTICO, którą obszyto fotele. Podłoga została przykryta welurowymi dywanikami, na których widnieje logo specjalnej edycji.

Auto będzie dostępne w dwóch wersjach nadwoziowych: trzydrzwiowej oraz pięciodrzwiowej. Tak samo jak w przypadku standardowej wersji, klient będzie mógł wybierać pomiędzy pakietami Classic, Elegance oraz Avantgarde. Pod maską będzie można zamontować do wyboru trzy silniki wysokoprężne oraz cztery benzyniaki. Najtańsza wersja "Edition 10" A 150 Coupe będzie kosztować na rynku niemieckim w przeliczeniu 80.400 złotych.

Czytaj także:

Koniec A-klasy? (2007-07-02)

W poszukiwaniu bliźniaka (2006-10-17)

Nowa generacja A-klasy (2004-06-22)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.