mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jubileuszowa seria limitowana marki DS

Jubileuszowa seria limitowana marki DS

Koncern PSA za wszelką cenę chce zbudować indywidualny image marki DS. Dlatego w 60. rocznicę debiutu protoplasty marki - Citroena DS - prezentuje wyjątkowe wersje swoich modeli.

Jubileuszowa seria limitowana marki DS
60 lat temu na paryskim salonie Citroen pokazał innowacyjny samochód, który dziś jest legendą. Model DS łamał wszelkie konwencje i w ciągu swojej rynkowej kariery popchnął rozwój motoryzacyjnej technologii o wiele lat w przód. Dzisiaj francuski koncern PSA odrębną od Citroena marką DS chce przywołać ducha dawnego modelu i wkraść się do tzw. segmentu premium. Jednym ze sposobów tworzenia ekskluzywnego wizerunku jest limitowana seria 1955 - każdy model marki będzie w niej dostępny.


 
"Podczas budowania Marki DS inspirowaliśmy się wyjątkowym dziedzictwem tego kultowego modelu, będącego symbolem innowacyjności, perfekcji i awangardy, które to wartości stały się wartościami naszej marki. Dzisiejsze samochody DS łączą świetny design z technologiami, komfort z dynamiką, szlachetne materiały z wyrafinowaniem" - powiedział Yves Bonnefont, dyrektor DS.


 
Specjalna edycja DS-ów składa się z 1955 sztuk DS3 i DS3 Cabrio, 955 sztuk DS4 i 955 sztuk DS5. Po raz pierwszy będzie można je oglądać na DS Week - startującym 23 maja w Paryżu wydarzeniu, honorującym 60-lecie modelu DS. Limitowana seria wyróżnia się m.in. charakterystycznym kolorem Niebieski Encre oraz złotymi elementami - wtawkami aluminiowych felg, emblematami na masce i drzwiach oraz lusterkach. Wewnątrz seria 1955 została wyposażona w skórzaną tapicerkę Nappa Trinitario i Criollo (w zależności od modelu), tabliczkę z numerem modelu oraz dopasowane dywaniki i zagłówki.

Poza specjalną wersją aktualnych modeli marki DS, na DS Week w Paryżu będzie można oglądać klasycznego Citroena DS z 1955 w różnych wersjach oraz jeżdżące concept cary, zapowiadające kolejne modele - Numero 9 i Divine DS.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen DS3
Citroen DS3
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Citroen DS4
Citroen DS4
Cena podstawowa już od: 87 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Citroen DS5
Citroen DS5
Cena podstawowa już od: 126 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowa skrzynia do DS3

auto motor i sport 2015-05-12

Do DS3 trafi nowa, automatyczna skrzynia biegów EAT6, znana z koncernu PSA. Do oferty trafi w czerwcu.

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

Aktualności 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.