mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jubileuszowe MINI

Jubileuszowe MINI

Grupa BMW planuje wypuszczenie w tym roku na rynek specjalnej edycji MINI, przypominającej o pięćdziesiątej rocznicy firmy Cooper Car Company, która w 1959 roku sięgnęła po mistrzostwo w F1.

Jubileuszowe MINI

Nowy MINI John Cooper F1 będzie wyróżniał się z tłumu nadwoziem pokolorowanym zielonym matem o nazwie British Racing Green. Przez całą długość nadwozia zostały przeciągnięte dwa czarne pasy, natomiast dach został pomalowany kolorem Pepper White.

Specjalna edycja MINI F1 nie będzie jednak tak dobrze wyposażona jak Cooper S z zestawem tuningowym John Cooper Works GP. Więcej detali poza kolorystyką nadwozia i samym wyglądem nie są jeszcze znane.

Nowe MINI zostanie zaprezentowane podczas imprezy MINI United, która odbędzie się na torze Silverstone w maju tego roku. Najprawdopodobniej pierwszy egzemplarz MINI F1 zszedł już z taśmy produkcyjnej, gdyż widziano tak pomalowany model nieopodal fabryki w Oksfordzie. Według doniesień powstanie krótka seria licząca nie więcej jak 100 egzemplarzy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

MINI Mini
MINI Mini
Cena podstawowa już od: 80 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

40 sztuk na 40-lecie!

auto motor i sport 0000-00-00

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris otrzymał zamówienie na nowe autobusy elektryczne i infrastrukturę do ich ładowania. Produkty z Bolechowa trafią do Stalowej Woli.