mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jubileuszowy Yaris hybrydą

Jubileuszowy Yaris hybrydą

2,5-milionowy egzemplarz Toyoty Yaris, jaki opuścił fabrykę w valenciennes jest hybrydą, co tylko potwierdza, iż auta z napędem benzynowo-elektrycznym stanowią coraz większy udział w produkcji Toyoty.

Jubileuszowy Yaris hybrydą
Jubileuszowym, 2,5-milionowym Yarisem, jaki został wyprodukowany w zakładach Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) w Valenciennes, jest biały egzemplarz o napędzie hybrydowym. Wersje z takim napędem są obecnie najczęściej wybieraną odmianą przez klientów japońskiej marki na Starym Kontynencie. W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku aż 31% Yarisów sprzedanych przez Toyotę było wyposażonych w napęd hybrydowy. Francuska fabryka TMMF produkuje miejską Toyotę od 2001 roku. 2,5-milionowy Yaris zostanie w najbliższych dniach dostarczony do klienta w Marsylii.

Sukces rynkowy Yarisa i Yarisa Hybrid pozwolił TMMF o 15% zwiększyć plan produkcji na 2014 rok, a od lipca wprowadzić pracę na trzy zmiany. Fabryka będzie produkowała 1100 Yarisów dziennie (obecnie 840). Plan produkcji na cały 2014 rok zakłada 220 tysięcy egzemplarzy, z czego ok. 25 tysięcy jest przeznaczonych na rynek północnoamerykański.

Dzięki trzyzmianowemu systemowi pracy TMMF zatrudni 500 nowych pracowników. 300 z nich uczestniczy obecnie w 4-tygodniowym procesie szkoleniowym. Całkowite zatrudnienie francuskich zakładów przekracza obecnie 4000 osób.

TMMF rozpocznie pracę na trzy zmiany 16 czerwca 2014 roku, kiedy uruchomiona zostanie produkcja Yarisa po face-liftingu. W polskich salonach Toyoty odmieniony Yaris będzie dostępny już w okresie wakacyjnym.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Yaris
Toyota Yaris
Cena podstawowa już od: 42 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Komentuj:

~jojo 2014-09-22

Yariska w hyrbydzie to idealne auto do miejskiej jazdy. Po faceliftingu prezentuje się super i widziałam, że są fajne kolorki do wyboru. wiadomo - kobiece podejscie do auta ;)

~iterliter 2014-09-19

Hybrydowy samochód to komfort, niskie spalanie i mała awaryjność. I Yariska to wszystko ma ja jezdziłem w ramach testu i mogę smiało powiedzieć że samochód jest super

~Brodka 2014-07-06

dużo pozytywnych opinii wygłaszanych jest pod adresem hybrydowego yarisa. podkreślane jest małe spalanie i niezawodność toyoty. w komentarzach dużo jest haseł w stylu "trzeba się hybryda nauczyc jezdzic". Czy ktoś mi może przyblizyc na czym polega specyfika prowadzenia takiego samochodu?

~astratus 2014-07-02

Jezdziłem aurisem z napędem hybrydowym na dniach otwartych toyoty. Samochod zaskakuje kulturą jazdy no i oczywiście ekonomicznością. Moim zdaniem hybryda to dobry wybór w szczególności jak ktoś jezdzi dużo po mieście.

~Pasjonata 2014-06-29

Dokładnie, jak ktoś jeździ hybrydami, to raczej nie przeżyci się na inny typ. miałem do czynienia z yaris z napędem hybrydowym i jest równie niezawodna jak jej klasyczna wersja. warto umówić się po prostu na jazdę próbną i w salonie wszystko wyjaśnią.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.