mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już 20 lat Audi A4

Już 20 lat Audi A4

W tym roku Audi A4 obchodzi swoje dwudzieste urodziny. Od początku swojej kariery rynkowej ten średniej klasy model, którego cztery generacje wyjechały już na drogi, wytwarzany jest w fabryce Audi w Ingolstadt.

Już 20 lat Audi A4
Audi A4 na rynku pojawiło się listopadem 1994 roku i zastąpiło równie popularny, ale nieco już podstarzały model Audi 80. Od tego czasu pojawiły się już cztery generacje "A-czwórki", a łączna sprzedaż wszystkich przekroczyła już sześć milionów.

Najnowsza generacja A4 (B8) wytwarzana jest od 2007 roku i do dziś sprzedaż przekroczyła już dwa miliony egzemplarzy. Popyt na Audi A4 jest szczególnie wysoki w Chinach, Niemczech i w Stanach Zjednoczonych.

- Kiedy 20 lat temu Audi A4 zastąpiło odnoszące sukcesy Audi 80, już wkrótce po wejściu na rynek stało się bestsellerem. Było to też najszybsze w historii firmy uruchomienie produkcji. U podstaw jego sukcesu stanęło zaangażowanie pracowników i ich doskonałe przygotowanie do produkcji nowego modelu — podkreślił dr Hubert Waltl, szef produkcji Audi AG. - Rodzina A4 jest nadal sercem marki. To cały czas niezwykle popularny wśród klientów na całym świecie model.

Tylko w roku 2013, koncern w Ingolstadt wyprodukował 576.680 samochodów, z czego jedna trzecia to modele Audi A4 Sedan, Avant i Allroad quattro. Dodatkowo, ponad 40.000 egzemplarzy A4 Sedan zjechało z linii produkcyjnej w fabryce w Neckarsulm. Od momentu wprowadzenia na rynek czwartej generacji auta w roku 2007, zakłady w Neckarsulm i Ingolstadt podzieliły się produkcją A4 stosując tak zwany obrotowy system produkcji. Audi A4 produkowane jest również w Chinach, w Indiach i w Indonezji, z przeznaczeniem na tamtejsze, lokalne rynki.

Obok popularnego modelu Audi A3, A4 to drugi, najważniejszy filar działalności głównej fabryki koncernu w Ingolstadt, w której codziennie wytwarzanych jest ponad 700 sztuk A4.

Fabryka Audi w Ingolstadt przygotowuje się obecnie do uruchomienia produkcji piątej generacji modelu A4, której rozpoczęcie zaplanowano na rok 2015. W nowym modelu będzie wprowadzone szeregu zmian konstrukcyjnych i modernizacji. By tak się stało, w nowej hali produkcji nadwozi w północnej części fabryki, instalowanych jest obecnie ponad 1300 maszyn, m.in. robotów i urządzeń spawalniczych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Aktualności 2017-08-31

Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości

Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości

Premiery 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.