mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już 2 miliony Ducato

Już 2 miliony Ducato

Od momentu rozpoczęcia produkcji w 1981 roku sprzedano już 2 miliony egzemplarzy Fiata Ducato, dzięki czemu jest to obecnie jeden z najbardziej popularnych przedstawicieli segmentu pojazdów dostawczych.

Już 2 miliony Ducato
Dużą popularność Fiat Ducato zawdzięczał i zawdzięcza głównie sporej liczbie wersji dostępnych w sprzedaży. Dzięki temu Ducato jest wykorzystywane w codziennej pracy przez wszelkiej maści dostawców, którzy dowożą na miejsce różnego rodzaju towar, przez prowadzących swój własny biznes, do transportu towarów do sklepów. Oczywiście dużą popularnością cieszą się również wersje przystosowane do przewozu osób (minibusy, karetki pogotowia czy np. auta przystosowane do transportu niepełnosprawnych) oraz wszelkiego rodzaju samochody o specjalnym przeznaczeniu, w tym m.in. kampery (caravany, mobilhome), wersje opancerzone do przewozu pieniędzy czy innych kosztowności czy wreszcie mobilne sklepy.

Pierwsza generacja Fiata Ducato pojawiła się na drogach w 1981 roku i z każdym rokiem zwiększała się produkcja tego modelu. Jednak prawdziwy boom sprzedażowy nastąpił wraz z wprowadzeniem drugiej generacji auta, w 1994 roku. Wówczas to nastąpiło odejście od jednej bazowej wersji auta, która była następnie dostosowywana do różnych potrzeb, na rzecz kilku różnych podstawowych wariantów przystosowanych już na wstępie do różnych celów.

Od razu pomysł ten spotkał się z dużym pozytywnym odzewem ze strony klientów oraz dziennikarzy, którzy przyznali dostawczemu Fiatowi prestiżowy tytuł Van of the Year 1994. Trzecia generacja Ducato pochodzi z 2002 roku i cechuje się jeszcze większą funkcjonalnością i dużo bardziej dynamicznym wyglądem. W 2006 roku miały miejsce ostatnie zmiany w tym modelu.

Fiat Ducato jest oczywiście jednym z owoców współpracy Fiata z francuską grupą PSA Peugeot Citroen. Kooperacja w zakresie wspólnej produkcji pojazdów dostawczych (także średniej wielkości Fiat Scudo, Peugeot Expert i Citroen Jumpy, czy malutkich Fiat Fiorino, Peugeot Bipper i Citroen Nemo) sięga roku 1978. Bardzo duży sukces rynkowy spowodował, iż w 2002 roku przedłożono umowę o współpracy do 2017 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Ducato
Fiat Ducato
Cena podstawowa już od: 91 819 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. minibus-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat Ducato Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat Ducato

Podobne wiadomości:

Fiat Idea - Siła idei

auto motor i sport 0000-00-00

Wymiarami odpowiada Punto, ale pod każdym względem oferuje więcej niż on. W pełni zasługuje na miano samochodu rodzinnego, ale świetnie nadaje się też do przewozu ogromnego telewizora czy drabiny. W ekskluzywnym i kameralnym teście Fiat Idea 1.3 16V Multijet.

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando