mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już 300 tys. hybryd Hondy

Już 300 tys. hybryd Hondy

Od 1999 roku, kiedy to do sprzedaży trafiła Honda Insight, pierwszy hybrydowy pojazd tego japońskiego producenta, łączna sprzedaż hybryd Hondy przekroczyła już 300 tys. egzemplarzy.

Już 300 tys. hybryd Hondy
Obecnie Honda sprzedaje samochody z napędem hybrydowym w ok. 40 krajach świata. Kluczowymi rynkami są Japonia, Stany Zjednoczone oraz Europa.

Oczywiście, największą sprzedaż spośród wszystkich hybrydowych modeli Hondy zanotowała Honda Civic IMA oraz jej kolejna generacja, czyli Civic Hybrid - w sumie 255.249 sztuk. Pierwsza generacja tego modelu w sprzedaży pojawiła się pod koniec 2001 roku, zaś na europejskim rynku w maju 2003 r. Jednak najwięcej klientów hybrydowy Civic znalazł na rynku amerykańskim, gdzie trafiło ok. 75% całkowitej sprzedaży.

Łączna sprzedaż Hondy Insight wyniosła 17.020 egzemplarzy, zaś trzeci z modeli z tego rodzaju napędem, Accord Hybrid, który dostępny jest tylko na amerykańskim rynku od grudnia 2004 r. sprzedany został w 28.471 sztukach.

Wkrótce do oferty Hondy dołączy całkowicie nowy Insiht, pięciodrzwiowy hatchback z lekkim, niewielkich rozmiarów i bardzo oszczędnym systemem hybrydowym. Sprzedaż nowej Hondy Insight w Japonii rozpoczęła się w lutym br., natomiast na niektórych rynkach Europy oraz w Ameryce Pn pojawi się odpowiednio w marcu oraz kwietniu. W ciągu roku Honda zamierza sprzedać ok. 60.000 sztuk nowego modelu w Japonii, ok. 30.000 sztuk w Europie oraz w przybliżeniu 100.000 sztuk w Ameryce Północnej. Globalna wielkość rocznej sprzedaży Hondy Insight ma sięgnąć ok. 200.000 sztuk.

W 2010 roku Honda rozszerzy ofertę samochodów hybrydowych o nowy, sportowy model oparty na koncepcie CR-Z.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda

Podobne wiadomości:

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Aktualności 2017-09-06

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic