mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już 300 warsztatów Bosch-Service

Już 300 warsztatów Bosch-Service

Bosch-Service jest największą na świecie, niezależną siecią serwisową oferującą kompleksowe usługi w zakresie serwisowania i naprawy pojazdów. Pod koniec 2005 roku otwarto w Polsce trzechsetny autoryzowany warsztat Boscha.

Już 300 warsztatów Bosch-Service
Pierwszy serwis Boscha został otwarty w 1921 roku w Hamburgu. Był to "oficjalny warsztat montażowo-naprawczy firmy Robert Bosch AG", należący do firmy Max Eisemann & Co. Dziesięć lat później funkcjonowało już 2.750 placówek serwisowych w 78 krajach. Zajmowały się one wówczas głównie serwisowaniem produktów Boscha, takich jak rozruszniki czy prądnice. Dziś sieć Bosch-Sevice zrzesza blisko 12 tys. placówek istniejących w ponad 135 krajach świata.
 
W Polsce autoryzowane stacje Boscha istnieją od 1992 roku. Obecnie działa już 300 warsztatów Bosch-Service. Początkowo specjalizowały się one w trudnych i wąskich dziedzinach, takich jak elektronika i elektrotechnika samochodowa, diagnostyka i naprawa układów wtryskowych silników benzynowych oraz dieslowskich. W tej chwili sieć oferuje szeroki wachlarz usług warsztatowych obejmujących elektrotechnikę i elektronikę samochodową, naprawy układów ABS, ASR, ESP, diagnostykę silników dieslowskich oraz naprawy typowo mechaniczne, jak wymiana pasków rozrządu, oleju, amortyzatorów, rozruszników i sprzęgieł. W wielu warsztatach Boscha można także przebadać pojazd w ramach stacji kontroli pojazdów. W ramach sieci działa również 28 punktów Bosch-Diesel-Service - specjalistów w zakresie napraw pomp wtryskowych do silników wysokoprężnych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando