mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już 3 miliony aut PSA z filtrem cząstek stałych

Już 3 miliony aut PSA z filtrem cząstek stałych

Z francuskiej fabryki grupy PSA Peugeot Citroen w Poissy wyjechał właśnie trzymilionowy samochód wyposażony w filtr cząstek stałych (FAP). Jubileuszowym modelem był Peugeot 207 z 1,6-litrowym silnikiem HDi.

Już 3 miliony aut PSA z filtrem cząstek stałych
Opatentowana przez grupę PSA Peugeot Citroen technologia FAP z dodatkiem, została zastosowana po raz pierwszy na świecie w maju 2000 roku w modelu Peugeot 607. Następnie była sukcesywnie wprowadzana do dwóch gam wszystkich segmentów samochodów Peugeot i Citroen.

Dzięki szerokiemu stosowaniu w samochodach obu marek, koncern przyczynił się do rozpowszechnienia technologii FAP, która uderzyła w główną wadę diesla – cząstki stałe.

Obecnie technologia FAP stosowana jest w 22 rodzinach samochodów francuskiego koncernu: Peugeot - 1007, 207, 308, 407, 607, 807 oraz 4007 i Citroen - C2, C3, C4, C4 Picasso, C5, C6, C8, i C-Crosser. Również samochody użytkowe obu marek są dostępne w wersjach z FAP.

Ulepszana z biegiem lat technologia potwierdziła swoją skuteczność w eliminowaniu cząstek stałych bez względu na ich rozmiar. Obecna technologia z filtrem ośmiobocznym OS2 i z dodatkiem drugiej generacji oferuje użytkownikom rozwiązanie bezobsługowe.
 
Technologia wtrysku bezpośredniego Common Rail zaoferowała silniki o wyjątkowej redukcji emisji  CO2 pozwalającej kontrolować efekt cieplarniany. Silniki HDi wyposażone w FAP należą do silników termicznych najbardziej skutecznych, jeśli chodzi o redukcje emisji zanieczyszczeń i cząstek stałych.

W chwili obecnej grupa PSA wykorzystuje to unikalne doświadczenie i kontynuuje optymalizację systemu FAP i rozwija synergię funkcjonowania z układami redukcji tlenków azotu, największego wyzwania przyszłej dyrektywy Euro VI około 2014.

Następnym wyzwaniem, na które grupa zamierza odpowiedzieć to silniki HDi ograniczające emisję CO2 przy równoczesnym zmniejszeniu kosztów z tym związanych.
Tematy w artykule: PSA

Podobne wiadomości:

Duży sukces pojazdu autonomicznego koncernu PSA

Duży sukces pojazdu autonomicznego koncernu...

Technika 2015-12-02

Peugeot i Citroen nareszcie z zyskiem

Peugeot i Citroen nareszcie z zyskiem

Aktualności 2015-07-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross