Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już 40 000 hybrydowych Mitsubishi Outlanderów w Europie

Już 40 000 hybrydowych Mitsubishi Outlanderów w Europie

Nie Toyota Prius ani Volvo V60 - najpopularniejszym samochodem hybrydowym typu plug-in w Europie jest Mitsubishi Outlander. Po drogach Starego Kontynentu jeździ już ponad 40 000 egzemplarzy tego modelu.

Już 40 000 hybrydowych Mitsubishi Outlanderów w Europie
W 2014 europejscy klienci odebrali prawie 20 000 Mitsubishi Outlanderów PHEV z salonów marki. To ponad dwukrotnie więcej od dwóch kolejnych modeli w tej klasyfikacji (Volvo V60 i BMW i3) razem wziętych! Druzgocącą przewagę SUV Mitsubishi osiągnął oferując nowoczesny napęd spalinowo-elektryczny wraz z typowymi właściwościami funkcjonalnymi dużego SUVa: napędem na 4 koła, przestronną kabiną i świetnym wyposażeniem.

Najchętniej Mitsubishi Outlandera PHEV kupują Holendrzy - już ponad 17 000 japońskich "wtyczkowozów" śmiga między wiatrakami i polami tulipanów. Wielka Brytania także szybko wchłania hybrydy z trzema diamentami w logo - prawie 12 000 sztuk sprzedanych. 40 000 egzemplarzy pękło w trochę ponad 1,5 roku od premiery auta w październiku 2013. W Polsce auto kosztuje minimum 199 990 zł, a więcej o jego zaletach przeczytacie w naszym teście. Już niebawem zobaczymy Outlandera w mocno odnowionym wydaniu po faceliftingu - auto trafi do sprzedaży w pierwszych miesiącach 2016 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mitsubishi Outlander
Mitsubishi Outlander
Cena podstawowa już od: 123 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Denza 400 - chiński
Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera
Chiński rynek motoryzacyjny jest bardzo chłonny, co wykorzystują producenci. Na dodatek nie obowiązują tam restrykcyjne normy dotyczące spalania, dlatego jest to idealne miejsce do sprzedawania starszych technologii przez zachodnie koncerny. Takim przykładem jest Denza 400, produkowany przy udziale Daimlera.