mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już 500 tysięcy "pięćsetek"

Już 500 tysięcy "pięćsetek"

W ciągu 21 miesięcy od ponownego rozpoczęcia produkcji nowego Fiata 500 wyprodukowano już pół miliona egzemplarzy tego malucha. To także doniosła chwila dla fabryki Fiata w Tychach, gdzie odbywa się produkcja tego modelu.

Już 500 tysięcy
JUbileuszowym egzemplarzem, który zjechał z taśm montażowych zakładów w Tychcach pod koniec ubiegłego tygodnia, był Fiat 500 w białym kolorze (Funk White) z 69-konnym silnikiem o pojemności 1,2 litra.

Fiat 500 jest obecnie sprzedawany na 83 rynkach krajowych na całym niemal globie, od Europy, poprzez Brazylię, Południową Afrykę, a skończywszy na Japonii. Największym oczywiście rynkiem pozostają Włochy, gdzie trafiła niemal połowa wyprodukowanych "pięćsetek" (244.755). Do ważnych rynków zbytu dla małego Fiata należą ponadto Francja (58,4 tys.), Wlk. Brytania (51,4 tys.) oraz Niemcy (48,3 tys.).

Nie tylko jednak sprzedaż jest potwierdzeniem niezłego przyjęcia po latach 500. Auto zdobyło już w czasie swojej niemal dwuletniej obecności na rynku ponad 40 międzynarodowych nagród.

Jest też duża szansa, że sprzedaż Fiata 500 nie tylko utrzyma się na podobnym poziomie, ale wręcz pójdzie jeszcze do góry. A to za sprawą dwóch ważnych wydarzeń. W tym roku do sprzedaży trafi Fiat 500C, czyli wersja z otwieranym dachem, a także pod koniec bieżącego roku Fiat 500, produkowany w Meksyku, będzie dostępny na rynku amerykańskim.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat 500
Fiat 500
Cena podstawowa już od: 44 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.