mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już 50 tys. "rosyjskich" Focusów

Już 50 tys. "rosyjskich" Focusów

W ubiegłym tygodniu w fabryce Forda w St. Petersburgu wyprodukowany został 50-tysięczny egzemplarz Forda Focusa. A już w maju ruszy produkcja drugiej generacji tego popularnego modelu.

Już 50 tys.

Rosyjska fabryka Forda została otwarta w 2002, a inwestycja kosztowała firmę 150 mln dolarów. Duży popyt na auta tej marki spowodował, iż w 2004 roku uruchomiona została trzecia zmiana, a dodatkowo zwiększono zatrudnienie o 420 osób do 1.570 pracowników.

Od początku sprzedaży na rosyjskim rynku Focus odnosi sukcesy. W ubiegłym roku z liczbą ponad 28 tys. sprzedanych egzemplarzy model ten już po raz drugi z rzędu jest najlepiej sprzedającym się samochodem nie-rosyjskiego producenta. Łącznie Ford zwiększył swoją sprzedaż aż o 90% do 38.700 samochodów i udział w rosyjskim rynku z 10,5 do 11,5%.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic