mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już 50 tys. "rosyjskich" Focusów

Już 50 tys. "rosyjskich" Focusów

W ubiegłym tygodniu w fabryce Forda w St. Petersburgu wyprodukowany został 50-tysięczny egzemplarz Forda Focusa. A już w maju ruszy produkcja drugiej generacji tego popularnego modelu.

Już 50 tys.

Rosyjska fabryka Forda została otwarta w 2002, a inwestycja kosztowała firmę 150 mln dolarów. Duży popyt na auta tej marki spowodował, iż w 2004 roku uruchomiona została trzecia zmiana, a dodatkowo zwiększono zatrudnienie o 420 osób do 1.570 pracowników.

Od początku sprzedaży na rosyjskim rynku Focus odnosi sukcesy. W ubiegłym roku z liczbą ponad 28 tys. sprzedanych egzemplarzy model ten już po raz drugi z rzędu jest najlepiej sprzedającym się samochodem nie-rosyjskiego producenta. Łącznie Ford zwiększył swoją sprzedaż aż o 90% do 38.700 samochodów i udział w rosyjskim rynku z 10,5 do 11,5%.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross