mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już 5 lat Renault z Nissanem

Już 5 lat Renault z Nissanem

Koncerny samochodowe Renault oraz Nissan już od pięciu lat współpracują w ramach sojuszu. Wyniki osiągane przez obie firmy potwierdzają słuszność podjętych kroków i skłaniają ku dalszemu optymizmowi.

Głównym celem na przyszłość ogłaszanym przez sojusz jest awansować z piątego miejsca na świecie do pierwszej trójki producentów samochodów.
W tekście pt. „Wizja strategiczna”, rozpowszechnianym wśród pracowników obu firm z okazji 5. rocznicy podpisania umowy Sojuszu, Renault i Nissan wskazują cele, które stawia sobie Sojusz, i przypominają wspólne wartości.

Sojusz Renault-Nissan: Wizja strategiczna

Sojusz Renault-Nissan to jedyna w swoim rodzaju grupa złożona z dwóch światowych firm powiązanych wzajemnymi udziałami.
- Firmy te połączyły się, aby osiągać lepsze wyniki dzięki spójnej strategii, wspólnym celom i zasadom, współdziałaniu zorientowanemu na wynik i dzieleniu się najlepszymi metodami pracy.
- Obie firmy respektują i umacniają swoją tożsamość i swoje marki.

I. Zasady Sojuszu

Sojusz jest oparty na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Jego przejrzysta organizacja zapewnia:
- zrozumiały proces podejmowania decyzji gwarantujący zdolność reakcji, odpowiedzialność i efektywność na wysokim poziomie;
- osiągnięcie największej możliwej skuteczności dzięki połączeniu atutów obu firm i rozwój współdziałania poprzez wspólną organizację, zespoły złożone z pracowników obu przedsiębiorstw oraz wykorzystanie tych samych płyt podłogowych i części składowych.

Sojusz przyciąga i zatrzymuje największe talenty, oferuje atrakcyjne warunki pracy i stymulujące wyzwania. Rozwija w swoich pracownikach zmysł przedsiębiorczości i otwartość na świat.

Akcjonariuszom obu spółek Sojusz zapewnia atrakcyjne dochody. Wykorzystuje też najlepsze metody zarządzania i przyczynia się do trwałego rozwoju.

II. Cele

Sojusz ustala i realizuje strategię rentownego wzrostu. Stawia sobie trzy następujące cele:
1- Uznanie przez klientów za jednego z trzech najlepszych producentów pod względem jakości oraz atrakcyjności produktów i usług w każdym regionie świata i w każdym segmencie gamy.
2- Pozycja wśród trzech najlepszych na świecie grup produkujących samochody w zakresie kluczowych technologii dzięki dominacji każdego z partnerów w konkretnych dziedzinach.
3- Stałe generowanie wyniku operacyjnego, który dzięki wysokiej marży operacyjnej i stałemu wzrostowi spowoduje, że Sojusz znajdzie się wśród trzech największych na świecie grup produkujących samochody.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech