mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już 7 milionów hybryd Toyoty

Już 7 milionów hybryd Toyoty

Lider w segmencie aut hybrydowych - Toyota - ustanawia kolejny rekord sprzedaży. Przekroczona została niedawno bariera siedmiu milionów hybryd, a ostatni milion rozszedł się w rekordowym czasie zaledwie dziewięciu miesięcy.

Już 7 milionów hybryd Toyoty
Historia hybrydowych modeli Toyoty na dobre rozpoczęła się w 1997 roku (trzy lata później w Europie i Stanach Zjednoczonych), kiedy to na drogi wyjechała pierwsza seryjna Toyota z napędem benzynowo-elektrycznym. Był to naturalnie Prius pierwszej generacji, który dziś jest najbardziej rozpoznawalną hybrydą na świecie, a łączna sprzedaż tego tylko modelu przekroczyła już 3,36 mln egzemplarzy.

Nie byłoby jednak dzisiejszych siedmiu milionów sprzedanych hybrydowych Toyot bez innych modeli z tego typu napędem. Swoje dołożył hybrydowy Camry, a także Lexusy - CT 200h czy RX 450h. Największym rynkiem dla hybrydowych Toyot jest Japonia, gdzie jeździ ponad 3,3 mln aut. Na rynku amerykańskim sprzedano ok. 2,5 mln, a na Starym Kontynencie ok. 770 tys. hybrydowych Toyot.

Dotychczasowa sprzedaż hybrydowych Toyot przyczyniła się do zaoszczędzenia ok. 18 miliardów litrów paliwa, jak i nie wyemitowaniu ok. 49 mln ton dwuwtlenku węgla do atmosfery.

Obecnie w ofercie Toyoty (razem z Lexusem) znajdziemy aż 27 modeli, które posiadają wersję z napędem hybrydowym, w tym jeden model z możliwością ładowania baterii z gniazdka (Prius Plug-in). Jeszcze w tym i w całym przyszłym roku Toyota planuje powiększyć swoją ofertę w tym segmencie o kolejnych 15 modeli.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Aktualności 2017-07-13

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Finanse i prawo 2017-09-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.