mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już dwa miliony silników EcoBoost

Już dwa miliony silników EcoBoost

Ekologia w motoryzacji przybiera różne formy. Dziś właściwie ciężko już mówić o samochodach, pomijając aspekt środowiskowy. Świadczy o tym wiele faktów. Jednym z nich jest duża popyt na ekologiczne Fordy napędzane jednostkami EcoBoost. Właśnie wyprodukowano 2-milionowy egzemplarz z tej rodziny silników.

Już dwa miliony silników EcoBoost
To dość ważne wydarzenie dla marki Ford, które potwierdza, że pomysł z wprowadzeniem na rynek w 2009 roku niewielkich ale stosunkowo mocnych silników był właściwy. Co więcej, cały czas rośnie popyt na te jednostki i można być pewnym, że kolejny milion zostanie osiągnięty dużo szybciej.

Rosnące zapotrzebowanie klientów na modele wyposażone w jednostki EcoBoost na największych rynkach zbytu Forda przyczynia się do zwiększenia produkcji tych silników, których obecnie powstaje ponad 100 tys. sztuk miesięcznie, podczas gdy w 2012 roku wielkość miesięcznej produkcji wynosił 65 tys.

Dwumilionowy egzemplarz silnika EcoBoost jest dwulitrową jednostką, która będzie napędzać Forda Escape, jaki zjechał z linii montażowej amerykańskiej fabryki Forda w Louisville w stanie Kentucky.


Przypomnijmy, technologia EcoBoost łączy jednostkę napędową o niewielkich gabarytach z turbodoładowaniem, bezpośrednim wtryskiem paliwa i układem zmiennych faz rozrządu w celu zaoferowania ponadprzeciętnych osiągów i niskiego zużycia paliwa. Opracowane przez Forda silniki EcoBoost są o nawet 15 procent oszędniejsze, niż ich odpowiedniki o większej pojemności skokowej.


Globalna rodzina jednostek EcoBoost obejmuje obecnie trzycylindrowy silnik 1,0 l, czterocylindrowe jednostki 1,5 l, 1,6 l i 2,0 l oraz mocną i wydajną konstrukcję V6 o pojemności 3,5 litra. Do końca 2013 roku silniki EcoBoost będą oferowane w blisko 80 procentach modeli sprzedawanych przez Forda na całym świecie.


Obecnie jednostki EcoBoost produkowane są w pięciu fabrykach Forda (Kolonia, Krajowa, Bridgend, Walencja oraz Cleveland). Wkrótce do tego grona dołączy również warta 500 milionów dolarów fabryka Changan Ford w Chongqing w Chinach, która została otwarta w czerwcu tego roku. Produkowana w niej będzie jednolitrowa odmiana ekologiczego silnika Forda.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford silniki EcoBoost

Podobne wiadomości:

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Aktualności 2017-01-27

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Technika 2017-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.