mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już dwa miliony silników EcoBoost

Już dwa miliony silników EcoBoost

Ekologia w motoryzacji przybiera różne formy. Dziś właściwie ciężko już mówić o samochodach, pomijając aspekt środowiskowy. Świadczy o tym wiele faktów. Jednym z nich jest duża popyt na ekologiczne Fordy napędzane jednostkami EcoBoost. Właśnie wyprodukowano 2-milionowy egzemplarz z tej rodziny silników.

Już dwa miliony silników EcoBoost
To dość ważne wydarzenie dla marki Ford, które potwierdza, że pomysł z wprowadzeniem na rynek w 2009 roku niewielkich ale stosunkowo mocnych silników był właściwy. Co więcej, cały czas rośnie popyt na te jednostki i można być pewnym, że kolejny milion zostanie osiągnięty dużo szybciej.

Rosnące zapotrzebowanie klientów na modele wyposażone w jednostki EcoBoost na największych rynkach zbytu Forda przyczynia się do zwiększenia produkcji tych silników, których obecnie powstaje ponad 100 tys. sztuk miesięcznie, podczas gdy w 2012 roku wielkość miesięcznej produkcji wynosił 65 tys.

Dwumilionowy egzemplarz silnika EcoBoost jest dwulitrową jednostką, która będzie napędzać Forda Escape, jaki zjechał z linii montażowej amerykańskiej fabryki Forda w Louisville w stanie Kentucky.


Przypomnijmy, technologia EcoBoost łączy jednostkę napędową o niewielkich gabarytach z turbodoładowaniem, bezpośrednim wtryskiem paliwa i układem zmiennych faz rozrządu w celu zaoferowania ponadprzeciętnych osiągów i niskiego zużycia paliwa. Opracowane przez Forda silniki EcoBoost są o nawet 15 procent oszędniejsze, niż ich odpowiedniki o większej pojemności skokowej.


Globalna rodzina jednostek EcoBoost obejmuje obecnie trzycylindrowy silnik 1,0 l, czterocylindrowe jednostki 1,5 l, 1,6 l i 2,0 l oraz mocną i wydajną konstrukcję V6 o pojemności 3,5 litra. Do końca 2013 roku silniki EcoBoost będą oferowane w blisko 80 procentach modeli sprzedawanych przez Forda na całym świecie.


Obecnie jednostki EcoBoost produkowane są w pięciu fabrykach Forda (Kolonia, Krajowa, Bridgend, Walencja oraz Cleveland). Wkrótce do tego grona dołączy również warta 500 milionów dolarów fabryka Changan Ford w Chongqing w Chinach, która została otwarta w czerwcu tego roku. Produkowana w niej będzie jednolitrowa odmiana ekologiczego silnika Forda.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford silniki EcoBoost

Podobne wiadomości:

Ford Mustang przeszedł delikatny lifting

Ford Mustang przeszedł delikatny lifting

Premiery 2017-01-18

Ford Bronco powraca

Ford Bronco powraca

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Po dwóch latach od debiutu globalnej wersji Mustanga przyszedł czas na delikatne odświeżenie. Zmiany nie są rewolucje, ale sprawiają, że amerykańska legenda wygląda świeżo. Zobaczcie, co zmieniło się w nowym modelu?