mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już milion Hyundaiów z Turcji

Już milion Hyundaiów z Turcji

Uruchomiona w 1997 roku turecka fabryka Hyundaia wyprodukowała już milion samochodów. To efekt coraz szybszej sprzedaży aut koreańskiej marki na Starym Kontynencie.

Już milion Hyundaiów z Turcji
Fabryka HAOS (Hyundai Assan Otomotive Sanayi) w tureckim Izmit powstała w 1997 roku jako pierwsza z siedmiu fabryk Hyundaia poza Koreą, inicjując program globalizacji prowadzony przez markę. Początkowo fabryka produkowała samochody na rynek turecki, a w 2002 rozpoczęła eksport modelu użytkowego Starex na sąsiednie rynki.

W 2007 roku zwiększono zdolności produkcyjne do 100.000, a w ubiegłym roku w wyniku inwestycji na poziomie 609 milionów dolarów podwojono zdolności produkcyjne fabryki. W rozbudowanym obiekcie rozpoczęto produkcję nowego i10 i to właśnie ten model zyskał tytuł milionowego samochodu – honorowy egzemplarz zostanie wyeksportowany do Niemiec.

Aktualnie fabryka pracuje na trzy zmiany i produkuje modele i10 oraz i20, które trafiają do sprzedaży lokalnej i na rynki w Europie. W pierwszej połowie 2014 roku wyprodukowano 100.000 aut, z czego ponad połowę stanowi model i10. Prawie 90.000 samochodów wyeksportowano do ponad 30 europejskich krajów.

Roczne zdolności produkcyjne Hyundaia tylko w Europie przekraczają pół miliona samochodów, wliczając produkcję w drugiej fabryce, zlokalizowanej w czeskich Nosovicach. Ponad 90% samochodów Hyundaia sprzedawanych w Europie to modele pochodzące z obu europejskich fabryk.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai produkcja samochodow Turcja

Podobne wiadomości:

Hyundai pokazał szkic nowego i20

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy Hyundai i20 jest projektowany zgodnie z ideą Fluidic Sculpture 2.0. Auto ma wyróżniać się długą maską i dynamicznymi liniami.

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross