mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już milion Hyundaiów z Turcji

Już milion Hyundaiów z Turcji

Uruchomiona w 1997 roku turecka fabryka Hyundaia wyprodukowała już milion samochodów. To efekt coraz szybszej sprzedaży aut koreańskiej marki na Starym Kontynencie.

Już milion Hyundaiów z Turcji
Fabryka HAOS (Hyundai Assan Otomotive Sanayi) w tureckim Izmit powstała w 1997 roku jako pierwsza z siedmiu fabryk Hyundaia poza Koreą, inicjując program globalizacji prowadzony przez markę. Początkowo fabryka produkowała samochody na rynek turecki, a w 2002 rozpoczęła eksport modelu użytkowego Starex na sąsiednie rynki.

W 2007 roku zwiększono zdolności produkcyjne do 100.000, a w ubiegłym roku w wyniku inwestycji na poziomie 609 milionów dolarów podwojono zdolności produkcyjne fabryki. W rozbudowanym obiekcie rozpoczęto produkcję nowego i10 i to właśnie ten model zyskał tytuł milionowego samochodu – honorowy egzemplarz zostanie wyeksportowany do Niemiec.

Aktualnie fabryka pracuje na trzy zmiany i produkuje modele i10 oraz i20, które trafiają do sprzedaży lokalnej i na rynki w Europie. W pierwszej połowie 2014 roku wyprodukowano 100.000 aut, z czego ponad połowę stanowi model i10. Prawie 90.000 samochodów wyeksportowano do ponad 30 europejskich krajów.

Roczne zdolności produkcyjne Hyundaia tylko w Europie przekraczają pół miliona samochodów, wliczając produkcję w drugiej fabryce, zlokalizowanej w czeskich Nosovicach. Ponad 90% samochodów Hyundaia sprzedawanych w Europie to modele pochodzące z obu europejskich fabryk.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai produkcja samochodow Turcja

Podobne wiadomości:

Fiat Panda, Ford Ka, Seat Mii, Hyundai i10:...

auto motor i sport 2014-07-03

Hyundai i10, Seat Mii, Ford Ka i Fiat Panda – każdy wnosi do klasy najmniejszych aut coś swojego. Cztery maluchy, czyli pojedynek na duże argumenty.  

Hyundai pokazał szkic nowego i20

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy Hyundai i20 jest projektowany zgodnie z ideą Fluidic Sculpture 2.0. Auto ma wyróżniać się długą maską i dynamicznymi liniami.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.