mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już milion Hyundaiów z Turcji

Już milion Hyundaiów z Turcji

Uruchomiona w 1997 roku turecka fabryka Hyundaia wyprodukowała już milion samochodów. To efekt coraz szybszej sprzedaży aut koreańskiej marki na Starym Kontynencie.

Już milion Hyundaiów z Turcji
Fabryka HAOS (Hyundai Assan Otomotive Sanayi) w tureckim Izmit powstała w 1997 roku jako pierwsza z siedmiu fabryk Hyundaia poza Koreą, inicjując program globalizacji prowadzony przez markę. Początkowo fabryka produkowała samochody na rynek turecki, a w 2002 rozpoczęła eksport modelu użytkowego Starex na sąsiednie rynki.

W 2007 roku zwiększono zdolności produkcyjne do 100.000, a w ubiegłym roku w wyniku inwestycji na poziomie 609 milionów dolarów podwojono zdolności produkcyjne fabryki. W rozbudowanym obiekcie rozpoczęto produkcję nowego i10 i to właśnie ten model zyskał tytuł milionowego samochodu – honorowy egzemplarz zostanie wyeksportowany do Niemiec.

Aktualnie fabryka pracuje na trzy zmiany i produkuje modele i10 oraz i20, które trafiają do sprzedaży lokalnej i na rynki w Europie. W pierwszej połowie 2014 roku wyprodukowano 100.000 aut, z czego ponad połowę stanowi model i10. Prawie 90.000 samochodów wyeksportowano do ponad 30 europejskich krajów.

Roczne zdolności produkcyjne Hyundaia tylko w Europie przekraczają pół miliona samochodów, wliczając produkcję w drugiej fabryce, zlokalizowanej w czeskich Nosovicach. Ponad 90% samochodów Hyundaia sprzedawanych w Europie to modele pochodzące z obu europejskich fabryk.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai produkcja samochodow Turcja

Podobne wiadomości:

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Aktualności 2017-05-01

Na przełomie września i października zadebiutuje zupełnie nowy Hyundai Kona. Koreański producent od kilku miesięcy pracuje intensywnie nad wersją produkcyjną, a w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia modelu.

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Aktualności 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai Kona - kolejne wieści przed premierą
Hyundai Kona - kolejne wieści przed premierą
Do oficjalnej prezentacji pozostało już niewiele czasu, dlatego koreański producent cały czas podgrzewa atmosferę. W sieci pojawił się film prezentujący Hyundaia Kona - nowego gracza w segmencie małych SUV-ów.