mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już milion Nissanów Tiida

Już milion Nissanów Tiida

Od momentu wprowadzenia do sprzedaży modelu Nissan Tiida na rynku japońskim we wrześnią 2004 roku sprzedano już łącznie na całym globie ponad milion egzemplarzy tego samochodu.

Już milion Nissanów Tiida
Choć najdłużej Tiida sprzedawana jest na rynku japońskim, to jednak obecnie największym rynkiem zbytu są Chiny, gdzie auto to trafiło do sprzedaży w kwietniu 2005 r. i zdobyło tytuł Samochodu Roku 2006. W sumie za Wielkim Murem sprzedano do tej pory 306.012 egzemplarzy, zaś w Japonii 285.186 sztuk. Bardzo obiecujący jest jednak początek tego roku na rynku japońskim. Po wprowadzeniu odświeżonych wersji modelu sprzedaż przekroczyła o ponad 250% zakładaną miesięczną sprzedaż.

Na rynku europejskim Nissan Tiida pojawił się na początku ubiegłego roku zastępując model Almera. Od tego czasu łączna sprzedaż w Europie i na Bliskim Wschodzie wyniosła nieco ponad 111 tys. aut. Prawie dwukrotnie więcej (ok. 105 tys.) egzemplarzy sprzedano na rynkach amerykańskich, jednak tam Tiida (sprzedawana w Ameryce Płn jako Versa) dostępna jest od czerwca 2006 r.
Tematy w artykule: Tiida

Podobne wiadomości:

Nissan Tiida - znane ceny

Nissan Tiida - znane ceny

Aktualności 2007-05-31

Europejska premiera Nissana Tiida w Bratysławie

Europejska premiera Nissana Tiida w...

Aktualności 2007-04-11

Komentuj:

~Kataryniarz 2008-04-10

Ten model w Europie to wpadka Nissana - zobaczcie ile jest aut z 2007 u dealerow. Nikt tego nie chce kupic - drogie i brzydkie. ktos wogole widzial to na ulicy?

~Artur 2008-04-10

Gdzie jest ten milion??? Ja go nigdy nie widziałem i nie dziwię się. Bo ktoby chciał tym jeździć?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.