Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już ponad 30 lat Passata

Już ponad 30 lat Passata

Jeżdżący po drogach nieprzerwanie od ponad 30 lat, niezwykle popularny nie tyko w Niemczech, Volkswagen Passat może poszczycić się prawie 13 milionami wyprodukowanych egzemplarzy.

Już ponad 30 lat Passata

W 40% Passat jest nabywany w wersji podstawowej, która i tak zawiera m.in. przednie i boczne poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, system stabilizacji toru jazdy (ESP), klimatyzację "Climatronic". Duża część klientów nabywa dodatkowy pakiet wyposażenia "Business", który przeznaczony jest dla osób wiele podróżujących, głównie służbowo. Posiada on m.in. przyłącze telefoniczne, tempomat, ogrzewane siedzenia, światła przeciwmgielne czy czujniki deszczu.

Od sierpnia 1973 roku, kiedy to na rynku pojawił się pierwszy Passat wyprodukowano łącznie 12.786 tysięcy egzemplarzy tego modelu (do końca marca 2004). Pierwszy milion osiągnięty został po trzech latach od premiery, drugi w 1980 roku. W zeszłym roku z taśm produkcyjnych zakładów Volkswagena w Niemczech, Chinach i Brazylii zjechało łącznie 728 tysięcy egzemplarzy Passata.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Sprawne hamulce zawsze są podstawą bezpiecznej jazdy samochodem. Dlatego kierowca szczególną uwagę powinien zwrócić na układ hamulcowy, by utrzymywać go w dobrej kondycji. Gdy przyjdzie moment, w który należy wyminięć jego elementy do warto wiedzieć jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj