mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już wkrótce chińskie auta w Europie

Już wkrótce chińskie auta w Europie

Globalizacja w motoryzacji nabiera tempa. Coraz częściej mówi się o planowanym wejściu do Europy amerykańskich marek. Okazuje się, że apetyt na ten rynek mają także chińskie firmy motoryzacyjne.

Podobnie jak w przypadku dotychczasowego importu amerykańskich marek (Cadillac i Corvette), główną rolę odegrać mają holenderscy dealerzy. Dwie firmy już podpisały wstępne umowy z chińskimi koncernami na import i sprzedaż na terenie Europy ich samochodów. Pierwsze auta powinny pojawić się w europejskich salonach już w kwietniu.

Peter Bijvelds, holenderski dealer, będzie sprzedawać chińskie SUV-y marki Landwind. Marka ta jest produkowana przez firmę Jiangling Landwind Motor, należącą do Jiangling Motor Group. Grupa ta jest m.in. partnerem w spółce joint-venture JMC produkującej lekkie samochody dostawcze, której 30% jest w posiadaniu Forda. Auta marki Landwind mają być dostarczane do 27 europejskich krajów. Wprawdzie nie ma jeszcze utworzonej sieci dealerskiej, jednak prowadzone są już negocjacje z trzema dużymi holenderskimi grupami dealerskimi.

Drugą marką chińską, która wkrótce pojawi się w Europie, będzie Chery lub Geely, które to auta sprzedawane będą przez firmę Autobinck. Marka Chery pojawi się też w USA. Od 2007 roku sprzedawanych będzie tam pięć modeli chińskiej firmy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo zastrzega nazwę S50
Volvo zastrzega nazwę S50
Szwedzka marka nie zwalnia tempa. Jeszcze  w tym roku poznamy nowego crossovera XC40, a tymczasem Volvo myśli już o kolejnym modelu i zastrzega nazwę S50. Czyżby szykowała się wersja coupe modelu S40?
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech