mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > KABAT - nowe rynki, nowe produkty

KABAT - nowe rynki, nowe produkty

Firma Kabat z Budzynia to jeden z czołowych producentów dętek i ochraniaczy w Polsce, z sukcesem podbijający rynki europejskie. Nowe rynki zbytu pojawiają się jak grzyby po deszczu - w listopadzie 2005 r. rozpoczęto dostawy na rynek włoski, w kwietniu br. na Białoruś, a w maju do Bośni i Hercegowiny.

KABAT - nowe rynki, nowe produkty

Firma KABAT wyrosła z rodzinnej spółki braci Andrzeja i Tadeusza Kabatów. Przez pierwsze lata roku był to niewielki zakład rzemieślniczy świadczący usługi naprawy opon i dętek, a później bieżnikowanie opon osobowych.  W 1987 roku powstał nowy zakład (o powierzchni 400 m2), gdzie rozpoczęto produkcję wyrobów z gumy. Pierwszymi wyrobami były ochraniacze do dętek samochodów ciężarowych, następnie błotochrony do samochodów, płetwy do pływania i dywaniki samochodowe.

W 1989 roku rozpoczęto produkcję dętek - wyrobów, które z czasem stały się produktem strategicznym i wizytówką firmy. Jako pierwsze z linii produkcyjnych firmy KABAT zeszły dętki osobowe z czasem asortyment poszerzył się o dętki motocyklowe, rolnicze, ciężarowe i rowerowe. Wciąż rozwijająca się firma w 1990 roku rozpoczęła nowy etap działalności. Wybudowano zakład produkcji mieszanek o powierzchni 420m2. Produkcja mieszanek gumowych odbywała się na dwóch walcarkach - w ten sposób zakład uniezależnił się od dostaw mieszanek do produkcji wyrobów gumowych oraz z czasem stał się też jednym z liczących się dostawców tego półproduktu do innych zakładów produkcyjnych  w kraju i zagranicą.

Dynamiczny wzrost sprzedaży dętek i wyrobów gumowych spowodował szybką niewydolność tych obu funkcjonujących zakładów. Rok 1994 był przełomowy dla firmy - rozpoczęto budowę nowego zakładu na terenie o powierzchni 12,8 ha na przedmieściach Budzynia. Rok później uruchomiono pierwszy wydział produkcji w nowym zakładzie (produkcji mieszanek). W 1997 roku ostatecznie przeniesiono cały zakład do nowych hal (dziś łącznie 8300m2).

Lata 2000-2002 to kolejne inwestycje - rozbudowa laboratorium oraz magazynu wyrobów gotowych i surowców. Zmodernizowany został także zakład - wymieniono mikser do produkcji mieszanek gumowych, co zwiększyło moc produkcyjną o 50%. Dalsze inwestycje obejmowały rozpoczęcie prac nad wdrożeniem zintegrowanego systemu EN ISO 9001:2000, EN 14001:2004, PN-N-18001:2004 oraz wybór audytora. Prace te zostały uwieńczone audytem firmy BVQI i uzyskaniem przez Kabat S.J. Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością, Środowiskiem oraz Bezpieczeństwem. Kolejne działania mające na celu ulepszenie świadczonych usług to rozpoczęte w 2005 roku inwestycje recyklingu gumy m.in uruchomiono halę recyklingu, w której prowadzony jest recykling odpadów gumowych na granulat.

"Rozwój naszej firmy od lat przebiega kilkutorowo. Z jednej strony ciągły dynamiczny rozwój sprzedaży odbywa się tak przez poszerzanie liczby odbiorców w kraju  i zagranicą, jak i przez permanentny rozwój gamy oferowanych wyrobów, bardzo często rozwijanych we współpracy w konkretnym klientem. Z drugiej zaś strony nasza firma od lat nieprzerwanie inwestuje w maszyny, budynki, oprogramowanie informatyczne czy w to, co najważniejsze dla każdego pracodawcy: w pracowników" - dodają przedstawiciele. KABAT jest jednym z największych pracodawców w regionie - zatrudnia w zależności od sezonu od 250 do 310 osób.

Przeczytaj także:

Specjaliści branży filtracyjnej (2006-02-20)

Bridgestone wybrał Polskę (2006-06-06)

Sprężyny z Siedlec (2006-05-29)


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.