mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > KGP: Efekty operacji "Truck"

KGP: Efekty operacji "Truck"

Policjanci z dolnośląskiej drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem "Truck". Czynności były wykonywane przez policjantów na dolnośląskim odcinku autostrady, tj. drogi A-4 w ramach programu Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego "Tispol".

KGP: Efekty operacji

Ich głównym założeniem było ujawnienie i wyeliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu osób i rzeczy m.in. poprzez sprawdzanie zgodności wykonywania przewozów z ustawą o transporcie drogowym.

W sumie policjanci skontrolowali 152 samochody ciężarowe i autobusy, gdzie wśród kierujących tymi pojazdami ujawnili jednego nietrzeźwego. Policjanci ukarali mandatami 62 kierowców, zatrzymali 25 dowodów rejestracyjnych i 1 prawo jazdy. Do najczęściej ujawnianych nieprawidłowości funkcjonariusze zaliczyli nadmierne zużycie ogumienia, niesprawny układ hamulcowy, nieprawidłowe oświetlenie i wycieki płynów eksploatacyjnych.

Jednym z poważniejszych zdarzeń jakie miały miejsce podczas działań, był przypadek 41-letniego kierowcy tira, który zatrzymany został do kontroli o godz. 8.30 w gminie Żórawina. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał 0,78 promila alkoholu w organizmie i kierując ok. 35 tonowym pojazdem - przewoził 10 nowych samochodów osobowych bardzo znanej marki - stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Grozi mu odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do 8 lat.

Czytaj także:

Efektywna akcja "Transport" 2006-10-02

TISPOL walczy z piratami w ciężarówkach 2006-09-20

Komentuj:

~snickers1980 2007-04-17

imponujacy efekt kontroli.naprawde ten PIJANY kierowca jest zagrozenie klasy Osama Binladena . a beda sei chwalic tym przez najblizszy rok. Smiech i farsa , popisowe akcje i robienie sztucznej tragedi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.