mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > KGP: Efekty operacji "Truck"

KGP: Efekty operacji "Truck"

Policjanci z dolnośląskiej drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem "Truck". Czynności były wykonywane przez policjantów na dolnośląskim odcinku autostrady, tj. drogi A-4 w ramach programu Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego "Tispol".

KGP: Efekty operacji

Ich głównym założeniem było ujawnienie i wyeliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu osób i rzeczy m.in. poprzez sprawdzanie zgodności wykonywania przewozów z ustawą o transporcie drogowym.

W sumie policjanci skontrolowali 152 samochody ciężarowe i autobusy, gdzie wśród kierujących tymi pojazdami ujawnili jednego nietrzeźwego. Policjanci ukarali mandatami 62 kierowców, zatrzymali 25 dowodów rejestracyjnych i 1 prawo jazdy. Do najczęściej ujawnianych nieprawidłowości funkcjonariusze zaliczyli nadmierne zużycie ogumienia, niesprawny układ hamulcowy, nieprawidłowe oświetlenie i wycieki płynów eksploatacyjnych.

Jednym z poważniejszych zdarzeń jakie miały miejsce podczas działań, był przypadek 41-letniego kierowcy tira, który zatrzymany został do kontroli o godz. 8.30 w gminie Żórawina. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał 0,78 promila alkoholu w organizmie i kierując ok. 35 tonowym pojazdem - przewoził 10 nowych samochodów osobowych bardzo znanej marki - stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Grozi mu odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do 8 lat.

Czytaj także:

Efektywna akcja "Transport" 2006-10-02

TISPOL walczy z piratami w ciężarówkach 2006-09-20

Komentuj:

~snickers1980 2007-04-17

imponujacy efekt kontroli.naprawde ten PIJANY kierowca jest zagrozenie klasy Osama Binladena . a beda sei chwalic tym przez najblizszy rok. Smiech i farsa , popisowe akcje i robienie sztucznej tragedi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.