mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > KGP: Odzyskali skradzionego Astona Martina

KGP: Odzyskali skradzionego Astona Martina

Kradziono je w Niemczech. Następnie trafiały do tzw. dziupli samochodowej koło Piaseczna pod Warszawą. Tak też było w przypadku 5 luksusowych aut odzyskanych przez policjantów warszawskiej samochodówki i kryminalnych z Pruszkowa. Zabezpieczono 2 BMW X5, BMW X6, Hondę Civic i prawdziwą perełkę - Astona Martina DB9, warte ponad 1,5 mln złotych.

KGP: Odzyskali skradzionego Astona Martina
Wszystko zaczęło się od informacji od Policji niemieckiej. Funkcjonariusze podejrzewali, że bmw X5 skradzione kilka dni wcześniej Niemczech, najprawdopodobniej znajduje się w okolicach Warszawy. Natychmiast rozpoczęto ustalanie miejsca ukrycia auta. W ten sposób policjanci wpadli na trop auta w powiecie piaseczyńskim.

Wieczorem przygotowano zasadzkę. Policjanci z wydziału dw. z przestępczością samochodową KSP i kryminalni z Pruszkowa weszli na wytypowaną posesję. W jednej z hal garażowych znaleźli skradziony samochód oraz 4 inne auta (kolejne bmw X5, bmw X6, astona martina oraz hondę civic). Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że wszystkie pojazdy skradziono w Niemczech. Policjanci zatrzymali właściciela „dziupli” – 29-letniego Michała B.

Wszystko wskazuje na to, że skradzione auta oczekiwały na zmianę numerów identyfikacyjnych oraz fałszywe dokumenty rejestracyjne. Następnie samochody te miały zostać sprzedane za pośrednictwem Internetu. Tak miały być zalegalizowane. Sąd Rejonowy w Piasecznie zastosował wobec Michała B. 3-miesięczny areszt. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podobne wiadomości:

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

Nowy sprzęt dla Policji

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Artur 2010-08-12

Co się dziwić złodziejom, że nie widzą co kradną, skoro na profesjonalnym portalu MA nie odróżnili DB9 od Ventage. Obciach!

~astonowner 2010-08-12

to na zdjęciu nie jest aston martin DB9 tylko jego mniejszy brat Vantage V8.

~astonowner 2010-08-12

to na zdjęciu nie jest aston martin DB9 tylko jego mniejszy brat Vantage V8.

~fil 2010-08-12

Ha ha, bardzo śmieszne. Złodzieje fur tej klasy nie wiedzą co kradną!

~~*|*~ 2010-08-12

Taaaa, ta Civic to bardzo "luksusowe" wozidło. Swoją drogą dziuplą musiał zarządzać burak, skoro miał tam same bejce i Civica. Astona pewnie buchnął, myśląc że to kolejny burakowóz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.