mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > KGP: Zaniżył wartość 700 aut

KGP: Zaniżył wartość 700 aut

51 zabezpieczonych aut wartości miliona złotych i zatrzymany właściciel komisu samochodowego – to efekt działań mazowieckich policjantów w powiecie ciechanowskim. Mundurowi z urzędnikami kontroli skarbowej wykryli fałszerstwa na szkodę Skarbu Państwa na wielką skalę. Właściciel komisu sprowadził ponad 700 pojazdów i oszukiwał przy płaceniu podatku VAT.

KGP: Zaniżył wartość 700 aut
Policjanci ustalili, że 39-letni mieszkaniec Raciąża prowadząc zarejestrowaną działalność gospodarczą sprzedaży detalicznej pojazdów, wprowadził do obrotu na terenie całego kraju około 700 pojazdów, zaniżając ich wartość rynkową na kwotę nie mniejszą niż 5 mln zł.

Mężczyzna oszukał Skarb Państwa poprzez poświadczanie nieprawdy w fakturach VAT i innych dokumentach. Dokumenty te służyły do rejestracji pojazdów i uzyskania przez nabywców kredytów bankowych na zakup samochodów. Kwoty udzielonych kredytów bankowych były niewspółmiernie wyższe w stosunku do wykazanej w dokumentacji wartości zakupu pojazdów.

Prowadzący śledztwo mazowieccy policjanci wspólnie z przedstawicielami Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie, zabezpieczyli dokumentację dotyczącą obrotu około 700 samochodów sprowadzanych z zagranicy. Mundurowi przeszukali również kilka komisów w Raciążu i w powiecie ciechanowskim, ponieważ sprowadzone przez 39-latka auta były wystawiane nie tylko w jego własnym komisie.

Zabezpieczonych zostało 51 zarejestrowanych na właściciela auto-komisu samochodów, wartości blisko 1 mln zł, uniemożliwiając tym samym ich dalszy obrót handlowy. Pojazdy będą stanowiły zabezpieczenie majątkowe. Faktyczna wartość uszczupleń podatkowych na szkodę Skarbu Państwa będzie znana po analizie dokumentacji.
Tematy w artykule: KGP

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

~liberał 2007-12-10

heh POlska, po prostu POlska, czyli Irlandia wg. PO. Złodziejstwo na dużą skalę...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.