Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > KGP: Zaniżył wartość 700 aut

KGP: Zaniżył wartość 700 aut

51 zabezpieczonych aut wartości miliona złotych i zatrzymany właściciel komisu samochodowego – to efekt działań mazowieckich policjantów w powiecie ciechanowskim. Mundurowi z urzędnikami kontroli skarbowej wykryli fałszerstwa na szkodę Skarbu Państwa na wielką skalę. Właściciel komisu sprowadził ponad 700 pojazdów i oszukiwał przy płaceniu podatku VAT.

KGP: Zaniżył wartość 700 aut
Policjanci ustalili, że 39-letni mieszkaniec Raciąża prowadząc zarejestrowaną działalność gospodarczą sprzedaży detalicznej pojazdów, wprowadził do obrotu na terenie całego kraju około 700 pojazdów, zaniżając ich wartość rynkową na kwotę nie mniejszą niż 5 mln zł.

Mężczyzna oszukał Skarb Państwa poprzez poświadczanie nieprawdy w fakturach VAT i innych dokumentach. Dokumenty te służyły do rejestracji pojazdów i uzyskania przez nabywców kredytów bankowych na zakup samochodów. Kwoty udzielonych kredytów bankowych były niewspółmiernie wyższe w stosunku do wykazanej w dokumentacji wartości zakupu pojazdów.

Prowadzący śledztwo mazowieccy policjanci wspólnie z przedstawicielami Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie, zabezpieczyli dokumentację dotyczącą obrotu około 700 samochodów sprowadzanych z zagranicy. Mundurowi przeszukali również kilka komisów w Raciążu i w powiecie ciechanowskim, ponieważ sprowadzone przez 39-latka auta były wystawiane nie tylko w jego własnym komisie.

Zabezpieczonych zostało 51 zarejestrowanych na właściciela auto-komisu samochodów, wartości blisko 1 mln zł, uniemożliwiając tym samym ich dalszy obrót handlowy. Pojazdy będą stanowiły zabezpieczenie majątkowe. Faktyczna wartość uszczupleń podatkowych na szkodę Skarbu Państwa będzie znana po analizie dokumentacji.
Tematy w artykule: KGP

Podobne wiadomości:

Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?

Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać...

Aktualności 2016-10-11

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Finanse i prawo 2016-07-13

Komentuj:

~liberał 2007-12-10

heh POlska, po prostu POlska, czyli Irlandia wg. PO. Złodziejstwo na dużą skalę...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?