mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > KGP: Zatrzymani w sprawie ARO

KGP: Zatrzymani w sprawie ARO

Policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali dziś rano trzech byłych pracowników logistyki Komendy Głównej Policji. Zatrzymani są podejrzewani w sprawie nieprawidłowości w realizacji przetargów i zakupów m.in. samochodów terenowych ARO.

KGP: Zatrzymani w sprawie ARO

Jeden z zatrzymanych pełnił funkcję zastępcy naczelnika, dwóch – funkcjonariusz i pracownik cywilny - było podległymi mu pracownikami.

Zawiadomienie o przestępstwie złożył w tej sprawie gen. Marek Bieńkowski po wynikach wewnętrznej kontroli, którą zarządził. Prace zespołu kontrolnego nie ustają. Badane są inne przetargi m.in. na komputery, oprogramowanie i zakup kamizelek kuloodpornych. Trwają także kontrole w komendach wojewódzkich policji. Jeżeli wykażą one istotne nieprawidłowości zostanie o nich powiadomiona prokuratura i opinia publiczna.

Przypomnijmy, że Komendant Główny Policji zawiadomił prokuraturę o przestępstwie, do którego mogło dojść przy rostrzyganiu procedur przetargowych na samochód terenowy ARO. Z ustaleń kontrolerów z KGP, działających na polecenie komendanta głównego, w wyniku zamówienia publicznego z 2004 roku mogło do Policji trafić z naruszeniem prawa 105 samochodów marki ARO.

Samochody kupione u pośrednika miały wiele usterek, ich dostawa nastąpiła po terminie przewidzianym w umowie, na podstawie wadliwie sformułowanego aneksu. Zachodzi także uzasadnione przypuszczenie, że sam przetarg mógł zostać wcześniej "ustawiony", bowiem cena zakupu pojazdów u pośrednika była niemal dwukrotnie wyższa od kwoty oferowanej przez producenta, zaś liczba zamawianych samochodów oraz przyjęte kryteria rostrzygnięcia przetargu mogły preferować wybór określonej z góry marki.

Czytaj także:

Policyjne ARO za łapówkę! 2006-06-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?