mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > KH-KIPPER podsumowuje rok

KH-KIPPER podsumowuje rok

Firma KH-KIPPER, produkująca profesjonalnej jakości zabudowy na samochody ciężarowe oraz własnej konstrukcji przyczepy i naczepy, podsumowała rok 2011.

KH-KIPPER podsumowuje rok
W ubiegłym roku oferta firmy została uzupełniona o własnej produkcji urządzenia hakowe na 2-osiowe podwozia samochodów ciężarowych przystosowane do transportu kontenerów KP7, nową linię zabudów 2- i 3-stronnych z burtą hydrauliczną hydroboard, 4-osiowe przyczepy niskopodwoziowe z obrotnicą, przyczepy kłonicowe do transportu dłużycy (słupy energetyczne, rury), montaż żurawi hydraulicznych na ciągnikach siodłowych 6x4 – rozwiązanie pozwalające łatwo załadować i rozładować naczepę.

Swoją premierę w Moskwie miała nowa wywrotka tylnozsypowa W1C dedykowana klientom z Europy Wschodniej, która stanowi udoskonaloną wersja klasycznej kwadratowej wywrotki na 3- i 4-osiowych podwoziach ze wzmocnieniami bocznymi w postaci tzw. szpant.
Na tegorocznych Targach Autostrada-Polska firma otrzymała wyróżnienie za uniwersalną przyczepę-wywrotkę typ P2TN z obniżoną wysokością podłogi i najazdami chowanymi w ramie.

W pierwszej połowie roku KH-KIPPER realizował dużo seryjnych kontraktów dla firm budujących nową infrastrukturę drogową. Były to głównie wywrotki tylnozsypowe half-pipe na podwoziach samochodów ciężarowych z napędem 8x6 (m. in. Mota-Engil, Eurovia).
W całym roku stabilnie kształtował się rynek pojazdów nieseryjnych na potrzeby własne małych i średnich firm oraz pojazdów specjalistycznych np. z branży energetycznej. Pod koniec roku zrealizowane zostały dostawy zabudów na pojazdy przeznaczone do utrzymania autostrady A1, A2, A4.

Rok 2011 był także okazją do kontynuowania rozwoju w zakresie nie tylko nowych produktów, ale i poprawy organizacji i jakości, inwestycji w infrastrukturę (nowa hala serwisowa, strefa technologiczna na lakierni) i rozwoju eksportu. Produkcja w 2011 roku osiągnęła poziom 900 sztuk z czego ponad połowa została wyeksportowana.

W związku ze spadkiem ilości zamówień na rynku krajowym i rozwojem sprzedaży zagranicznej w najbliższych latach udział eksportu przewidywany jest na poziomie 70% produkcji. Poziom produkcji na 2012 rok szacowany jest pomiędzy 800 a 1000 sztuk.
Jeżeli chodzi o segmenty rynku, w których działa KH-KIPPER, to w 2012 roku przewidywany jest niski, podobny do drugiej połowy 2011 poziom rynku pojazdów standardowych i stabilny poziom rynku zabudów nieseryjnych. W ocenie firmy rynek środków transportu w głównej mierze kształtowany będzie przez ogólną sytuację ekonomiczną w Europie oraz kurs EUR/PLN.

Wraz ze wzrostem konkurencji firma będzie zmierzać w kierunku optymalizacji wydajności pracy i kosztów użytkowania. Planuje to uzyskać stosując lepszej jakości komponenty, odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne, zapewniając odpowiednie doradztwo przy zakupie i dobrą obsługę posprzedażną.

Podobne wiadomości:

Rewelacyjny asystent jazdy z przyczepą Land Rovera

Rewelacyjny asystent jazdy z przyczepą Land...

Aktualności 2015-09-03

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.