mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > KIA LOTOS CUP przed Poznaniem

KIA LOTOS CUP przed Poznaniem

Po inauguracji na Węgrzech, wracamy do kraju: w dniach 28 i 29 maja uczestnicy i kibice Pucharu KIA LOTOS CUP 2010 spotkają się na Torze Poznań w Przeźmierowie.

KIA LOTOS CUP przed Poznaniem
Poznański tor jest doskonale znany naszym zawodnikom, tu mieli okazję wielokrotnie ścigać się i trenować. To, że tor jest znany, nie oznacza, że poznańska rywalizacja będzie przewidywalna i nieciekawa. Wprawdzie zawody rozegrane w Budapeszcie wyłoniły czołówkę, ale każdy następny wyścig może przewrócić klasyfikację do góry nogami. Przypomnijmy, że zwycięzcą I rundy został Kamil Raczkowski, a za nim uplasowali się Jakub Chmiel i Maciej Ostoja-Chyżyński. Najlepszy czas okrążenia uzyskał Jakub Chmiel.

- "I runda udowodniła, że idziemy w dobrym kierunku" - mówi Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska. - "Wyścigi stały się bardziej wymagające, a zawodnicy muszą doskonalić nie tylko technikę jazdy, ale również dobrze przygotowywać taktykę na zawody. I o to chodziło!"

Budapesztańskie wyścigi odbywały się w tropikalnych jak dla nas, ale stabilnych warunkach. Nie było więc kłopotów z właściwym doborem opon, jednak upał i brak doświadczenia w jeździe na slickach na początku sprawiały wszystkim sporo problemów. Na szczęście z każdym okrążeniem kierowcy czuli się na nowych gumach coraz lepiej i potrafią już jeździć oszczędnie. Jak będzie w Poznaniu? Czy pogoda będzie sprzyjała zawodnikom i ich zespołom technicznym? Może się okazać, że, to nasza kapryśna aura najbardziej "namiesza" wśród pucharowiczów. Może przelotne deszcze sprawią, że o końcowych rezultatach zdecyduje łut szczęścia i umiejętność przepowiadania pogody - trzeba będzie wybrać między slickami i oponami deszczowymi.

Na pewno wiadomo już za to, że nowy przepis odwracający kolejność ustawienia na starcie pierwszych sześciu zawodników przed drugim wyścigiem, to dodatkowe wyzwanie dla kierowców. Nie można ani na moment "odpuścić", walka o czołowe miejsca trwać będzie na pewno  do ostatniego okrążenia. Jeśli zaś do dobrej znajomości toru dołożymy nieprzewidywalność pogody - zapowiadają się w Poznaniu naprawdę emocjonujące zawody.

Kwalifikacje do wyścigów rozpoczynają się w piątek 28 maja o godzinie 14:20 (pierwsza kwalifikacja) i o godzinie 18:10 (druga kwalifikacja). Wyścigi (2 razy 12 okrążeń) w sobotę 29 maja o godzinie 12:25.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia cee'd
Kia cee'd
Cena podstawowa już od: 56 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia cee'd Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia Lotos Kia cee'd wyscig

Podobne wiadomości:

Kia Ceed - potencjalne problemy z hamulcami

auto motor i sport 0000-00-00

Kia Picanto X-Line już dostępna

Kia Picanto X-Line już dostępna

Aktualności 2018-02-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.