mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > KIA LOTOS Cup w Poznaniu

KIA LOTOS Cup w Poznaniu

Druga runda zmagań o tytuły mistrzów Polski w wyścigach markowych z cyklu KIA LOTOS Cup odbędzie się w ostatni weekend lipca na torze w Poznaniu. Liderem klasyfikacji cee`d LOTOS Cup jest zwycięzca obu wyścigów w inauguracyjnej rundzie pucharu, Kamil Raczkowski, podobnie w stawce zawodników Picanto LOTOS Cup z kompletem punktów przewodzi Maciej Kopański.

KIA LOTOS Cup w Poznaniu
W obu klasyfikacjach drugie miejsca zajmują kierowcy dwukrotnie finiszujący za zwycięzcami, w cee`d LOTOS Cup 90 punktów zgromadził Andrzej Gasenko, w stawce Picanto LOTOS Cup tyle samo ma Zbigniew Łacisz. W końcowej klasyfikacji tegorocznych rozgrywek liczyć się będą wyniki wszystkich wyścigów, zwycięzcy pierwszej rundy są więc pierwszymi faworytami do końcowego sukcesu. Nic jednak nie jest przesądzone, do końca rywalizacji pozostało jeszcze dziesięć wyścigów i w każdym z nich każdy ze startujących będzie walczył o jak najlepszy rezultat.

Kibice mogą więc oczekiwać w Poznaniu zaciętej walki i zaskakujących rozstrzygnięć. W stawce Pucharu cee`da nie zobaczymy już samochodu z numerem „13”. Na wniosek startującego z tym numerem na Węgrzech Przemysława Pydzińskiego, na jego samochodzie pojawi się pierwszy wolny numer 20; pechowa trzynastka nie będzie już ściągała na kierowcę i jego samochód najróżniejszych nieszczęść. Z numerem 21 okazjonalnie (w samochodzie Macieja Dominiaka) wystartuje Marcin Filipowicz. Również i w Picanto LOTOS Cup na torze pojawi się nowy zawodnik; z numerem 66 wystartuje Kamil Komoński, zastępujący Pawła Hankiewicza.

W piątek, 25 lipca rozpoczną się wyścigi kwalifikacyjne, w których wyłoniona zostanie najlepsza piętnastka zawodników startujących w wyścigowych samochodach marki KIA. W sobotnich seriach biegów kwalifikacyjnych odbędzie się walka o jak najlepsze pola startowe do niedzielnych wyścigów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia Puchar Kia Picanto Kia Picanto Cup Kia cee'd Cup

Podobne wiadomości:

Kia Stinger - najszybszy model w historii

Kia Stinger - najszybszy model w historii

Premiery 2017-01-10

Kia Optima Plug-in Hybrid - polskie ceny

Kia Optima Plug-in Hybrid - polskie ceny

Aktualności 2016-11-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dieselgate - Volkswagen zwalnia pracowników
Dieselgate - Volkswagen zwalnia pracowników
Wypłata odszkodowań po "Dieselgate" zmusza Volkswagena do oszczędności. Efekt?Koncern zwolni 23 tysiące osób.