mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > KIA Soul - pierwszy Koreańczyk z czerwoną kropką

KIA Soul - pierwszy Koreańczyk z czerwoną kropką

Stylowy, miejski crossover Kia Soul jest pierwszym w historii samochodem koreańskim, który otrzymał prestiżową nagrodę ‘red dot’ (czerwona kropka) Design Award w tegorocznym niemieckim konkursie wzornictwa przemysłowego.

KIA Soul - pierwszy Koreańczyk z czerwoną kropką
Do udziału w 17 kategoriach konkursu zgłoszono ponad 3230 produktów z 49 krajów świata, a nominację do nagrody w sekcji "Automobile Transport and Caravan" otrzymała wchodząca właśnie na rynek Kia Soul.

Zadowolony oczywiście z przyznania Soulowi nagrody ‘red dot’ jest Naczelny Projektant-Stylista Kia Motors, Peter Schreyer powiedział: -„Nasze zespoły projektowe w Korei, Kalifornii i Europie mogą być dumne z tak prestiżowego wyróżnienia. Strategia projektowa Kia koncentruje się na wyróżniających się rozwiązaniach produktowych i kreowaniu estetyki charakterystycznej dla marki Kia. Ta nagroda jest dowodem uznania dla determinacji Kia, aby włączyć design w poczet kluczowych elementów korporacyjnego DNA.”

>>Zobacz Kię Soul na filmie<<

Międzynarodowe jury konkursu ‘red dot’ ocenia każde zgłoszenie pod dziewięcioma  głównymi  względami: innowacyjność, funkcjonalność, jakość formalna, ergonomia, trwałość, efekt emocjonalny, dostępne akcesoria produktowe, łatwość użytkowania oraz stopień oddziaływania na środowisko naturalne.

-„Kia Soul daje odpór konwencjom, dając nabywcy swobodę stylu, sposobu i siły ekspresji” – mówi Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska – „Jest to całkowicie nowy pojazd miejski, który wprost prowokuje by przemyśleć to wszystko, co utkwiło do tej pory w świadomości na temat marki Kia”
Tematy w artykule: Soul

Podobne wiadomości:

Kolejna czwórka rozbita przez Euro NCAP

Kolejna czwórka rozbita przez Euro NCAP

Aktualności 2014-12-10

W

W "elektryku" bezpieczniej - crash-test Kii...

Aktualności 2014-12-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.