mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > KIA Soul - pierwszy Koreańczyk z czerwoną kropką

KIA Soul - pierwszy Koreańczyk z czerwoną kropką

Stylowy, miejski crossover Kia Soul jest pierwszym w historii samochodem koreańskim, który otrzymał prestiżową nagrodę ‘red dot’ (czerwona kropka) Design Award w tegorocznym niemieckim konkursie wzornictwa przemysłowego.

KIA Soul - pierwszy Koreańczyk z czerwoną kropką
Do udziału w 17 kategoriach konkursu zgłoszono ponad 3230 produktów z 49 krajów świata, a nominację do nagrody w sekcji "Automobile Transport and Caravan" otrzymała wchodząca właśnie na rynek Kia Soul.

Zadowolony oczywiście z przyznania Soulowi nagrody ‘red dot’ jest Naczelny Projektant-Stylista Kia Motors, Peter Schreyer powiedział: -„Nasze zespoły projektowe w Korei, Kalifornii i Europie mogą być dumne z tak prestiżowego wyróżnienia. Strategia projektowa Kia koncentruje się na wyróżniających się rozwiązaniach produktowych i kreowaniu estetyki charakterystycznej dla marki Kia. Ta nagroda jest dowodem uznania dla determinacji Kia, aby włączyć design w poczet kluczowych elementów korporacyjnego DNA.”

>>Zobacz Kię Soul na filmie<<

Międzynarodowe jury konkursu ‘red dot’ ocenia każde zgłoszenie pod dziewięcioma  głównymi  względami: innowacyjność, funkcjonalność, jakość formalna, ergonomia, trwałość, efekt emocjonalny, dostępne akcesoria produktowe, łatwość użytkowania oraz stopień oddziaływania na środowisko naturalne.

-„Kia Soul daje odpór konwencjom, dając nabywcy swobodę stylu, sposobu i siły ekspresji” – mówi Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska – „Jest to całkowicie nowy pojazd miejski, który wprost prowokuje by przemyśleć to wszystko, co utkwiło do tej pory w świadomości na temat marki Kia”
Tematy w artykule: Soul

Podobne wiadomości:

Kia Soul do serwisu z wadliwym pedałem gazu

Kia Soul do serwisu z wadliwym pedałem gazu

Aktualności 2015-03-20

Kia Soul – Porozumienie bez barier

auto motor i sport 0000-00-00

Pierwszy taki crossover. Takiego auta na drogach jeszcze nie było. Chociaż przymierzało się do niego wielu, wyścig wygrała Kia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.