mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > KIA szuka wyścigowych talentów

KIA szuka wyścigowych talentów

Za kilka dni ruszy ogólnopolski konkurs, mający na celu wyszukanie młodych talentów kierownicy. Kia Lotos Race 2011 da szansę tysiącom pasjonatów sportów motorowych na znalezienie swojej drogi do kariery za kierownicą wyścigowego samochodu. Pod okiem profesjonalistów, z Tomaszem Kucharem na czele, firma Kia Motors Polska wyszkoli najlepszych, a następnie wybierze zwycięzcę, który otrzyma kluczyki do Kia Picanto przygotowanego do startów w markowym Pucharze Kia w roku 2012.

KIA szuka wyścigowych talentów
Jedynymi warunkami uczestnictwa w tym projekcie jest wiek od 16 do 25 lat i chęć zmierzenia swych sił w konfrontacji z najlepszymi za kierownicami nowych Kia Picanto. Rywalizacja rozpoczyna się na stronach internetowych, gdzie chętni do uczestnictwa w projekcie rejestrują się pod adresem www.kialotosrace.pl i sprawdzają swoje podstawowe umiejętności oraz wiedzę na temat sportów motorowych. Przygotowano dla nich zadania językowe związane ze światem wyścigów, pytania dotyczące wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz testy. Następnie przychodzi czas na zajęcia praktyczne za kierownicą kartów.

Jeśli adept okaże się szybki prowadząc kart na którymś z 21 wyselekcjonowanych torów w kraju, ma szansę awansować do jednego z sześciu kartingowych finałów, w których łącznie wystartuje ponad 200 zawodników. Będzie musiał zmierzyć się już w bezpośredniej konfrontacji ze swoimi rywalami, uczestnicząc w profesjonalnie przygotowanym wyścigu kartingowym. Zdobywcy podium z każdego z regionalnych finałów wejdą do grona uczestników wyścigowej szkoły Kia Lotos Race 2011.

Tam trafią w ręce szkoleniowców zorganizowanych pod okiem Tomasza Kuchara, którzy zajmą się ich edukacją związaną przede wszystkim z samochodowymi wyścigami, ale nie wyłącznie. Areną ich poczynań będzie ośrodek szkoleniowy Rallyland, pozwalający na przygotowanie wszechstronnego programu edukacyjno-konkursowego. Finaliści będą więc mogli poznać teorię i praktykę wyścigów samochodowych, ale także sprawdzić swoją kondycję fizyczną, wziąć udział w szkoleniach medialnych, psychologicznych i dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego. Po przejściu procesu szkoleniowego, najlepszego z nich wyłoni z grona uczestników jury, a ten zostanie szczęśliwym posiadaczem nowej Kia Picanto w pełni przygotowanej do startu w przyszłorocznym pucharze marki.

Strategicznym partnerem Kia w tym projekcie jest firma LOTOS Oil, a swoje partnerstwo potwierdziły również PZU i Santander Consumer Bank. Karty dla uczestników regionalnych finałów dostarczy Caroli Kart. Cały projekt wspiera Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

- Kia Lotos Race to z jednej strony pionierski projekt, z drugiej pełna kontynuacja naszej działalności w świecie sportów motorowych - mówi Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska. - Wciąż chcemy robić coś pożytecznego, przede wszystkim dla młodzieży marzącej o karierze w samochodowych wyścigach. To oczywiście jest też nasza forma promocji, ale cieszę się, że możemy to robić poprzez bezpieczeństwo w ruchu drogowym, popularyzację sportów motorowych oraz krzewienie kultury i ducha sportowej rywalizacji. Kia Lotos Race jest pomostem łączącym nasze markowe puchary, bo w przyszłym sezonie ponownie startujemy z wyścigami nowych Kia Picanto. Teraz postanowiliśmy sięgnąć również do środowisk kartingowych, bo to sport naturalnie związany z karierą w sporcie samochodowym. Chcemy tą drogą znaleźć młodych ludzi widzących swoją przyszłość za kierownicą wyczynowego samochodu. Jeśli umożliwimy to choćby garstce z nich, to będziemy bardzo zadowoleni. Jeszcze nie podjęliśmy decyzji, jakie będą losy naszego konkursu w przyszłych latach, jeśli jednak spotka się on z życzliwym przyjęciem i zainteresowaniem, to nie wykluczamy powtórzenia go w następnych sezonach.

- Do odważnych świat należy, a my nie boimy się podejmowania działań niekonwencjonalnych - stwierdził Jacek Neska, prezes zarządu spółki Lotos Oil SA.- Nie ustajemy w poszukiwaniu nowych możliwości rozwoju. A skoro tak, to pomysł, aby dać szansę tym, którzy chcą stawiać pierwsze kroki w sportach samochodowych, wydał nam się nader ekscytujący. Z Kią mamy dobre doświadczenia, będące efektem wspólnej organizacji Kia Lotos Cup. Przez te kilka lat razem udało się zrobić wiele dobrych rzeczy, dając szansę i sposobność sprawdzenie swoich umiejętności adeptom sportów motorowych. W tym czasie samochody Kia podbiły polski rynek, a oleje Lotos potwierdziły swoją wysoką jakość w ekstremalnych warunkach sportów motorowych. Przyszedł czas na nowe rozdanie. W Kia Lotos Race rzucimy wspólnie wyzwanie tym, którzy dziś wygrywają, zdobywają i święcą triumfy. Przyszedł czas na szukanie następców, przyszedł czas na nowych mistrzów.

- Jestem wręcz wniebowzięty mogąc uczestniczyć w projekcie Kia Lotos Race 2011! - oświadczył Tomasz Kuchar, dyrektor sportowy Kia Lotos Race. - Motorsport, niezależnie czy to rajdy, czy też wyścigi, jest jednym z najbardziej emocjonujących sportów na naszej planecie, a jedność człowieka i maszyny popychanych do granic swoich możliwości, zawsze były i będą wszystkich ekscytowały. Ten elitarny sport jest jednak bardzo kosztowny i młodym adeptom jest bardzo trudno zrobić pierwszy krok. Na pewno na całym świecie jest ogromna ilość niesamowicie utalentowanych młodych ludzi, którzy nigdy, gdyby nie takie projekty jak Kia Lotos Race 2011, nie dostaliby swojej szansy. Każdy z nas ma swoje marzenia, te większe, te mniejsze, czasami mniej lub bardziej realne. Piosenkarzem lub tancerzem zostać może każdy, profesjonalnym kierowcą także - ale dopiero od dziś – dzięki właśnie temu przedsięwzięciu! Jeszcze bardziej miło mi, że szkolenia finalistów odbędą się w ośrodku Rallyland, gdzie na ponad 200 hektarach można w sposób bardzo kontrolowany, bezpieczny, pod okiem profesjonalnych instruktorów, dochodzić do swoich limitów, a nawet je przekraczać bez żadnych konsekwencji zdrowotno-blacharskich.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia Lotos wyscigi KIA Lotos Race

Podobne wiadomości:

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2018-02-09

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.